اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

رعایت نکات و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

رعایت نکات و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس ، تاثیر به سزایی در دریافت نتایج رضایت مند از آن دارد ؛ بنابراین به کسانی که تصمیم به انجام این روش از جوانسازی پوست گرفته اند ، توصیه می شود به نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده ، دقت نمایند .

در صورت تمایل به آگاهی از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دارید ، به مقاله مربوطه مراجعه نمایید .

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

 

بهترین پزشک را انتخاب کنید :

” تزریق بوتاکس بسیار ساده است “ این جمله ای است که امکان دارد بارها در سایت های پزشکی خوانده یا از اطرافیان خود شنیده باشید. افراد زیادی از این جمله سوء استفاده کرده و با وجود عدم تبحر و تجربه لازم به انجام این روش جوانسازی پوست می پردازند.

باید بگوییم با وجود ساده بودن این روش و حتی سرپایی شدن انجام شدن آن، این روش جوانسازی پوست نیازمند تجهیز پزشک به تکنیک های مخصوص تزریق است که اگر پزشک از آن ها آگاه نباشد نه تنها قادر به رقم زدن نتایج رضایت بخش از تزریق برای فرد نخواهد بود بلکه ممکن است موجب بروز عوارض جبران ناپذیری نیز در افراد شود. لذا در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید، از ویژگی های ذیل در او اطمینان حاصل کرده و معیارهایی مانند هزینه را مد نظر قرار ندهید. سلامتی شما در اولویت قرار دارد.

ویژگی های بهترین پزشک چیست ؟

تمامی پزشکان خوب به طور مشترک دارای ویژگی های ذیل هستد:

 • دارای وجدان کاری بالا بوده، تنها به منافع مالی خودشان فکر نکرده، سلامت و حاصل شدن بهترین نتایج برای مراجعه کنندگان برای آن ها اولویت دارد.
 • قبل از تزریق زمان کافی را برای آگاهی از انتظاراتی که بیمار از نتیجه این روش جوانسازی پوست دارد صرف می نمایند.
 • با مراجعان خود برخورد بسیار خوبی داشته و مسئولیت پذیر می باشند.
 • از بهترین ماده بوتاکس برای تزریق بهره می گیرند.
 • مطب یا کلینیک آن ها به پیشرفته ترین ابزار و وسایل مجهز می باشد.
 • محیط مطب یا کلینیک آن ها کاملاً تمیز و آرام می باشد.
 • صبور بوده و با حوصله زیاد به سوالات بیماران خود پاسخ می دهند.
 • ابزارآلات به کار رفته برای انواع خدمات ارائه شده در کلینیک یکبار مصرف و استریل می باشند و غیره.

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

 

نحوه انتخاب بهترین پزشک چگونه است؟

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از تزریق بوتاکس انتخاب یک پزشک خوب و ماهر است. برای اینکه بهترین عملکرد در انتخاب پزشک را داشته باشید:

 • ابتدا اقدام به تهیه یک لیست جامع از اسامی پزشکان خوب نمایید؛ برای این کار می توانید به جستجو در مرورگر گوگل و شبکه های اجتماعی پرداخته و همچنین از آشنایان خود و افرادی که پیش تر از شما اقدام به انجام این روش جوانسازی پوست نموده و به نتایج خوبی از آن دست پیدا کرده اند سوال کنید.
 • به مطب پزشکانی که اسامی آن ها در لیست وجود دارد مراجعه نموده با پزشکان و همچنین بیماران قبلی حاضر در مطب صحبت کنید؛ صحبت با بیماران قبلی اطلاعات مفیدی در رابطه با نحوه کار توسط پزشک مورد نظر و کیفیت خدمات ارائه شده در کلینیک در اختیار شما قرار می دهد.
 • به صفحه رسمی اینستاگرام یا بخش گالری وب سایت پزشکان مراجعه کرده و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.

آمادگی و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

 • از مدتی پیش از انجام تزریق بوتاکس ، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نماید ؛ چرا که مصرف این موارد سبب افزایش تورم و کبودی ناشی از تزریق بوتاکس می شود.
 • به بانوان باردار و شیردهی که تصمیم به انجام تزریق بوتاکس گرفته اند ، توصیه می شود این امر تا پایان این دوران به تعویق بیاندازند .
 • بهتر است بانوان در روز تزریق بوتاکس ، بدون آرایش به مطب پزشک مراجعه نمایند .
 • در صورتی که بدن شما نسبت به داروی خاصی حساسیت نشان می دهد ، حتما پزشک معالج خود را از این موضوع آگاه کنید .

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

 

قبل از بوتاکس چه داروهایی باید مصرف کرد ؟

مصرف داروهای تجویزی پزشک از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ وجه نباید در این باره سهل انگاری شود ؛ اما یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با مصرف دارو پیش از تزریق بوتاکس ، در این باره می باشد ؛ که افراد باید مدتی قبل از انجام آن از مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی هم چون آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد که سبب اختلال در انعقاد خون می شوند ، خودداری کنند .

تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟

زنان باردار و شیرده، افراد مبتلا به بیماری عصبی، اختلال خود ایمنی عضلانی – عصبی مانند میاستنی گراویس، عفونت فعال در ناحیه تزریق، تبخال، نارسایی تنفسی مانند آسم، نارسایی بلع، اختلالات خونی مانند هموفیلی، قبلا جراحی صورت انجام داده اند، عضلات پیشانی ضعیف و پلک افتاده دارند، داورهای خاص، انعقاد خون یا ضد التهاب مصرف می کنند، نمی توانند کاندید خوبی برای دریافت بوتاکس باشند.

میاستنی گراویس نوعی اختلال مزمن خود ایمنی است که سیستم دفاعی بدن به بافت اندام خود حمله می کند و ارتباط بین سلولهای عصبی و ماهیچه را مختل می کند، در نهایت، منجر به بروز عدم انقباضات مهم عضلات و ضعف شدید عضلات اسکلتی می شود.

 

 

آیا بیهوشی انجام می شود؟

نیازی به بیهوش کامل نیست. اگرتزریق شما را عصبی یا مضطرب می کند، درباره بی حس کردن ناحیه با بسته سرد یا کرم بیحسی قبل از تزریق با پزشک خود صحبت کنید

چه کسی مجاز به تزریق بوتاکس است؟

سم بوتولینوم فقط می تواند توسط پزشک تجویز شود. به طور معمول دندانپزشکان ، پزشکان و پرستاران می توانند تزریق را انجام دهند. این دارو معمولاً از طریق تولید کنندگان پزشکان فروخته می شود.

چه زمانی تزریق بوتاکس را شروع کنید؟

توصیه می شود افراد تزریق بوتاکس را در دهه سی و پنج تا چهل سالگی شروع کنند. ممکن است عده ای بیشتر از سایرین مستعد چین و چروک باشند. این افراد ممکن است بخواهند تزریق بوتاکس را در سنین پایین تر انجام دهند. با این حال، باید توسط یک متخصص تعیین شود.

بوتاکس پیشگیرانه چیست؟

بوتاکس پیشگیرانه از تبدیل خطوط ضعیف به چین و چروک های عمیق جلوگیری می کند. این تکنیک به دو تا چهار جلسه در سال نیاز دارد. تزریق همانند بوتاکس استاندارد به طور موقت با انسداد سیگنال های عصبی باعث انقباض عضلات می شود. دوز تزریق بوتاکس پیشگیرانه نسبت به افرادی که تزریق را به منظور رفع چین و چروک پوستی انجام می دهند قاعدتا کمتر خواهد بود. استفاده بیش از حد ممکن است منجر به آتروفی عضلات به خصوص عضلات اطراف چشم شود و نتایج معکوس خواهد بود.

هزینه تزریق بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس ، در افراد بر اساس پارامترهای متفاوت متغیر می باشد ؛ از این رو جهت اطلاع از این مورد باید به پزشک مراجعه نمایید .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر