آخرین مقالات

اشتراک گذاری

اقدامات قبل از پی آر پی

دریافت نتایج مطلوب از پی آر پی یا پلاسمای غنی شده از پلاکت ( از کاربردهای روش پی آر پی ، باید به جوانسازی پوست و خاصیت درمانی آن اشاره کنیم. ) بسته به میزان تجربه و مهارت پزشک معالج و همچنین رعایت نکات و اقدامات قبل از پی آر پی و بعد از آن توسط بیماران متفاوت می باشد ؛ در این مقاله به منظور دریافت نتایج تاثیر گذار از این روش ، به شرح مراقبت های قبل از آن پرداخته ایم.

اقدامات قبل از پی آر پی

 اقدامات قبل از پی آر پی

 • همانطور که می دانید میزان تاثیر گذاری پزشک در نتایج به دست آمده از این روش بسیار زیاد است ؛ بنابراین اولین مرحله جهت انجام پی آر پی ، انتخاب پزشک ماهر و چیره دست می باشد.
 • طبق توصیه پزشکان افراد کاندید پی آر پی ، باید از یک هفته قبل از انجام آن از مصرف داروهایی که منجر به بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، پرهیز نمایند ؛ برخی از این داروها عبارت اند از : آسپرین ، وارفارین ، ویتامین E و از این قبیل موارد.
 • مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل از یک هفته پیش از انجام این روش ممنوع می باشد.
 • بهتر است افرادی که تصمیم به انجام پی آر پی مو گرفته اند ، در روز قبل از انجام آن استحمام کنند.
 • به بانوان کاندید انجام پی آر پی صورت ، توصیه می شود در روز انجام آن بدون آرایش به کلینیک مراجعه نمایند.
 • طبق توصیه پزشکان بهتر است مصرف مایعات در روز قبل از انجام پی آر پی ، افزایش یابد.
 • در صورتی که دارای بیماری های اختلالات خونی می باشید و داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنید نمی توانید از روش پی آر پی استفاده کنید.
 • اگر در دوره بارداری هستید بهتر است که این پروسه را مدتی به عقب بیاندازید.
 • مصرف ویتامین های گروه C و D را از ۷ روز پیش از تزریق پی آر پی متوقف کنید. همچنین مولتی ویتامین ها نیز نباید از یک هفته پیش از پی ار پی مصرف شوند.
  پیش از پی آر پی نباید در معرض نور خورشید یا گرما قرار بگیرید.
 • بعد از تزریق پی آر پی تا مدتی قابل به اصلاح کردن موهای زائد خود نیستید بهتر است پیش از انجام پی آر پی حتما این کار را انجام دهید.
 • در صورتی که آستانه درد بسیار پایینی دارید و نمی توانید مقادیر بسیار زیادی درد را تحمل کنید بهتر است حتما پیش از روند این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

چه اشخاصی در دسته کاندیدای خوب قرار نمی گیرند ؟

با وجود اینکه این روش بسیار روش بی خطری است افرادی که مبتلا به سرطان ، هپاتیت ، ایدزو آنمی هستندو یا اخیرا مبتلا به عفونت بوده اند، به هبچ عنوان نباید این تزریق را انجام بدهند . به همین سبب پزشک به انها راهکار جایگزین را معرفی خواهد کرد.

آیا پس از انجام تزریق امکان رانندگی وجود دارد ؟

اگر تزریق را برای بهبود یافتن آرتروز و یا مشکلات تاندون انجام داده اید بهتر است اینکار را انجام ندهید.

آیا می توان تزریق های دیگر نظیر فیلر و چربی را به همراه پی آرپی انجام داد ؟

پی آر پی به تنهایی دارای عملکرد بسیار عالی است .اگرچه گاهی اوقات استفاده از روش های متفاوت در کنار هم به ایجاد یک نتیجه نهایی بسیار خوب منجر می شود .

هزینه پی آر پی

به افرادی که تصمیم به انجام پی آر پی گرفته و قصد اطلاع از هزینه های آن را دارند ، توصیه می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به پزشک مراجعه نمایند.

جهت کسب اطلاعات در ارتباط با مراقبت های بعد از پی آر پی ، می توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه نمایید.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات