برداشتن خال 

درباره برداشتن خال

برداشتن خال : خال ها نقاطی رنگی با اندازه های متفاوت هستند که ممکن است به طور مادرزادی در بدن یا صورت افراد وجود داشته یا در اثر عوامل مختلفی همچون قرار گرفتن در نور آفتاب در آن ها به وجود آمده باشند. وجود این خال ها در برخی مواقع و به دلیل موقعیت قرارگیری، رنگ یا اندازه آن ها ممکن است موجب آزار فرد و ناراحتی آن ها گردد؛ خال های صورت و همچنین خال هایی که سطحی برآمده دارند از جمله خال های آزاردهنده می باشند.

در سال های گذشته برداشتن خال صورت یا بدن به خصوص خال های گوشتی بسیار رایج شده است، با اینکه هدف از برداشتن این خال ها بیشتر زیبایی می باشد اما در برخی موارد ممکن است بـرداشتن خال در جهت سلامت فرد و جلوگیری و درمان مشکلاتی همچون سرطان پوست انجام شود.

 

برداشتن خال

 

انواع خال

برای آگاهی از این مسئله که خال با روش های موجود همچون لیزر قابل حذف می باشد یا خیر باید نوع آن را بشناسیم. انواع خال عبارتنداز:

  • خال سطحی : رنگ این نوع خال ها معمولاً قهوه ای، اندازه آن ها کمتر از5 میلی متربوده و سطحی هستند. خال های سطحی به طور معمول در اثر قرارگیری در معرض نور خورشید ایجاد شده یا به طور مادرزادی در افراد وجود دارند.
  • خال درمال : خال های درمال برآمده، به رنگ پوست و در برخی موارد قهوه ای رنگ هستند.
  • خال ترکیبی : این نوع خال ها همانند خال های درمال برآمده ولی تیره یا قهوه ای رنگ بوده و به طور معمول دارای مو می باشند.

روش های برداشتن خال صورت

دکتر ارشیا عبداللهی فرد بعد از بررسی دقیق خال های شما بهترین روش درمانی که یکی از روش های ذیل می باشد را برای شما در نظر خواهد گرفت:

روش طبیعی برداشتن خال صورت

در این روش از گیاهان و داروهای تهیه شده از آن ها همچون گیاه سرخ بن به منظور حذف خال های بدن استفاده می شود. این روش بسیار ساده و کم قدرت بوده و تنها موجب حذف برخی خال های سطحی می شود.

برداشتن خال به روش سوزاندن

در این روش قدیمی از دستگاه کوتر برای سوزاندن خال ها استفاده می گردد؛ در این روش با استفاده از جریان برق به خال گرمای مستقیم داده شده و خال از بین می رفت. این روش غالباً تنها موجب از بین رفتن خال های سطحی می شد و بعد از حذف خال چاله ای بر روی پوست باقی می ماند به همین دلیل امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

برداشتـن خال با لیزر

این روش به دلیل درد و تهاجم کمی که دارد بسیار پرطرفدار بوده و بعد از انجام آن بر روی پوست چاله ایجاد نخواهد شد.

برداشتن خـال با جراحی

این روش که با بی حسی انجام می شود غالباً برای خال های گوشتی، برآمده و عمیق موثر است.

پاسخ

هفت + نوزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر