آخرین مقالات

اشتراک گذاری

تزریق چربی به صورت

زیبایی، شادابی و جوانی صورت از گذشته و دیرباز مورد توجه مردم قرار داشته است زیرا اولین بخش بدن که دیده می شود، صورت است. تزریق چربی به صورت از جمله موثرترین روش های موجود برای جوانسازی، زیبایی و فرم دهی صورت بوده، موجب پر شدن صورت و جبران چربی تحلیل رفته، رفع چین و چروک ها، فرم دهی به گونه ها و لب ها می شود. نزد دکترارشیا عبداللهی فرد این تزریق را انجام دهید.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی چیست؟

در روش تزریق چربی به صورت ، میزان چربی مورد نیاز برای تزریق از نواحی مختلف بدن به خصوص ران، باسن و شکم که دارای چربی اضافی هستند برداشته شده و به نواحی دیگری که قرار به حجیم تر شدن آن ها است انتقال داده می شوند. تزریق چربی در واقع نوعی پیوند چربی می باشد؛ به طور مثال اگر شما قصد برجسته تر کردن گونه های خود را داشته باشید یا بخواهید با روش تزریق چربی چین و چروک های خود را برطرف کنید ، بهترین پزشک در تهران ، با تکنیک های خاص میزان چربی مورد نیاز را از شکم یا سایر نواحی پرچربی گرفته و آن را به گونه شما منتقل می نماید.

اقداماتی لازم قبل از تزریق چربی به صورت

 • حتما شب قبل از تزریق چربی به صورت ، به حمام بروید.
 • به مقدار کافی آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • در صورت مصرف هرگونه داروی دیگر و ضروری پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • بهتر است زیبا جویان حدود دو الی سه هفته قبل از تزریق چربی به پوست از استعمال دخانیات خودداری کنند.
 • از مصرف هرگونه داروی موثر در رقیق تر شدن خون مانند آسپرین ، ژلوفن و داروی ضد التهابی مانند ویتامین ها و مکمل های گیاهی خودداری کنید تا در زمان جراحی از خونریزی شما جلوگیری شود.

مراحل تزریق چربـی به نواحی مختلف صورت

روش تزریق چربی به صورت در ۳ مرحله ذیل انجام می شود:

برداشت چربی

در مرحله اول اندامی که قرار است از آن چربی برداشت شود مشخص شده، پزشک موضع مورد نظر را با مواد مخصوص ضدعفونی نموده و بعد از بی حس کردن آن با استفاده از سوزن ظریفی چربی مورد نیاز را خارج می نماید. این مرحله باید با دقت زیادی انجام شود به نحوی که به سلول ها و بافت های چربی کوچکترین آسیبی وارد نگردد. نکته ای که افراد باید به آن توجه نمایند این است که با خروج چربی لاغر نخواهند شد زیرا مقدار چربی خارج شده اندک بوده و در لاغری اندام مورد نظر تغییری ایجاد نمی کند.

 

 

خالص سازی چربی

چربی برداشت به منظور تزریق چربی به صورت ، معمولاً خالص نبوده و برای تزریق به موادی که به چربی ها چسبیده اند نیازی نیست از همین رو لازم است تا چربی را از مایعات، خون و سایر مواد جدا نمود. پزشکان برای این کار یا از سانتریفیوژ استفاده نموده یا چربی های ناخالص را به وسیله سرم شستشو می دهند.

تزریق کردن چربی

در این مرحله تزریق چربی به صورت ، پزشک اندام هدف که همان صورت است را ضدعفونی و سپس بی حس می نماید و میزان چربی مورد نیاز را به وسیله سرنگ و تکنیک های مخصوص به صورت تزریق می نماید.

آمادگی ها برای تزریق چربی به صورت

 • سیگار نکشید و از نوشیدن الکل پرهیز کنید.
 • با نوشیدن آب بسیار زیاد بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • پیش از اقدام به هر کاری به مشاوره با پزشک خواهید رفت در این جلسه در مورد داروهایی که مصرف می کنید به دکتر خود توضیح دهید.بهترین پزشک در تهران ، در خصوص داروهایی که چند روز قبل و بعد از تزریق چربی نباید مصرف شوند به شما توضیح خواهد داد.

مزایا و معایب تزریق چربی

تزریق چربی به صورت نیز مانند تمامی فرآیند های زیبایی مزایا و معایب را شامل می شود در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. این روش بسیار کم تهاجمی است و باعث جوانسازی پوست می شود.
 2. در تزریق چربی به صورت ،  ظاهری طبیعی در افراد به وجود می آید.
 3. در فرآیند تزریق چربی از چربی هایی استفاده می شود که از بدن خودتان استخراج می شود معمولا واکنشی مبنی بر بروز حساسیت افراد در این خصوص گزارش نشده است.
 4. ماندگاری تزریق چربی نسبت به دیگر فرآیندی از قبیل تزریق فیلر و غیره بسیار بیشتر است. گاهی اوقات نیاز به انجام تزریق در چند جلسه انجام می شود.

معایب تزریق چربی در نواحی مختلف صورت چیست؟

 • هزینه تزریق چربی به صورت تقریبا بیشتر از بسیاری از روش ها است.
 • دوره نقاهت طولانی مدت تری نسبت به روش های دیگر در این روش مورد نیاز است.
 • تزریق چربی فرآیندی می باشد که نیازمند آماده سازی و استخراج چربی دارد که زمانبر می باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی می باشند؟

 • افراد متقاضی انجام تزریق چربی به صورت نباید سیگاری باشند.
 • اولین موضوعی که در این خصوص حائز اهمیت می باشد سلامت فرد می باشد.
 • افراد باید در خصوص این فرآیند های زیبایی انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.

آیا برای انجام این تکنیک افراد را باید تحت بیهوشی قرار داد؟

برای انجام تکنیک تزریق چربی به صورت ، نیازی به بیهوشی وجود ندارد و برای تزریق معمولا استفاده از بی حسی موضعی می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 1. پس از اینکه تزریق چربی را انجام می دهید صورت شما متورم و کبود خواهد شد. معمولا تورم و کبودی بعد از ۱۰ روز از بین خواهد رفت.
 2. بعد از اینکه تورم و کبودی در پوست صورت از بین رفت می توانید مجددا از لوازم آرایشی استفاده کنید.
  تا سه روز اول نمی توانید به حمام بروید بعد از این زمان می توانید استحمام کنید اما به شرط اینکه از شوینده های ملایم استفاده کنید تا دوره نقاهت شما به خوبی طی شود.
 3. بعد از تزریق چربی به صورت تا چند هفته نباید فعالیت های سنگین و پرتحرک انجام دهید. اما پیاده روی را باید هرروز با مدت زمان های کوتاه انجام دهید. سر خود را پایین نیاندازید و خم نشوید.

⭐ تزریق چربی در صورت ، انجام شده توسط دکتر ارشیا عبداللهی فرد.

میزان ماندگاری این نوع پروسه جوانسازی صورت چقدر می باشد؟

بهتر است بدانید که میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت به فاکتور های متعددی بستگی دارد. برای مثال مهارت پزشک خوب و ماهر در تهران ، از جمله آن ها بوده که باید به با تجربه ترین آن ها برای بکارگیری از تزریق چربی مراجعه کنید.  از جمله موارد حائز اهمیت و موثر در ماندگاری چربی نیز رعایت مراقبت های لازم بعد از این پروسه بوده که افراد باید با دقت بالایی آن ها را تا زمان بهبودی عوارض جزئی انجام دهند.

چه زمانی افراد می توانند از محصولات آرایشی بر روی صورت خود استفاده کنند؟

افرادی که می خواهند تزریق چربی به صورت را انجام می دهند ، این سوال برایشان پیش خواهد آمد که چه مدت بعد از تزریق چربی می توانند از محصولات آرایشی استفاده کنند؟ پزشک به شما توصیه خواهد کرد که بعد از گذشت چند هفته و کاهش علائم زیبا جویان می توانند ، از محصولات آرایشی معتبر نیز استفاده کنند.

نکته: بعد از گذشت دوره نقاهت ، صورت خود را به صورت ملایم آرایش کنید و تا حدود ۲ ماه بعد از تزریق چربی به جهت جلوگیری از هرگونه اسیب به پوست از انجام آرایش های بسیار بپرهیزید.

هزینه تزریق چربی

تزریق چربی به صورت نسبت به تزریق ژل و بوتاکس فرآیندی مشکل تر می باشد و به دلیل فرآیند استخراج و آماده سازی چربی هزینه بالایی دارد اما با این وجود در میان افراد بسیار محبوب می باشد.برآورد هزینه ها در این تکنیک بستگی به فاکتورهای متعددی از قبیل دستمزد پزشک ،هزینه کلینیک ،هزینه بی حسی و داروهای مورد نیاز و غیره می باشد.برای آگاهی از این موضوع در جلسه مشاوره این سوال را از پزشک خود بپرسید.

عوارض ناشی از تزریق چربی به صورت چیست؟

توجه داشته باشید که پروسه تزریق چربی به صورت یک تکنیک کم خطر و کم تهاجم می باشد. اما باید بگوییم که در هر نوع روش درمانی و زیبایی عوارضی را به همراه خود خواهد داشت. در این پروسه وجود التهاب ، تورم و کبودی همراه با احساس دردی جزئی طبیعی بوده و با رعایت برخی نکات مراقبتی بهبود می یابد.

سوالات متداول تزریق چربی به صورت

آیا این پروسه جوانسازی ایمن می باشد؟

بهتر است بدانید تزریق چربی به صورت ، با بکارگیری از چربی های اضافی در نواحی دیگر بدن بیمار تهیه می شود که ایمن بوده و حساسیت و احتمال پس زدن را به صفر می رساند.

با چند بار تزریق افراد می توانند به نتیجه نهایی خود دست یابند؟

در برخی موارد و تزریق محدود برخی ناحیه هایی از صورت همانند لب ها یک بار تزریق کافی بوده و زیبا جو به نتیجه ای رضایت بخش نیز خواهد رسید. اما برخی نقاط که نیازمند تزریق چربی به صورت مجدد می باشند حدود ۲ الی ۴ بار دیگر نیازمند تزریق خواهند بود.

چربی مورد نیاز با بکارگیری از چه تکنیکی تهیه می شود؟

پزشک خوب در تهران ، چربی مورد نیاز را با بکارگیری از روش لیپوماتیک برای تزریق چربی به صورت ، از بدن زیبا جو خارج خواهد کرد.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات