تزریق چربی

همه چیز در مورد روش تزریق چربی

تزریق چربی : بر کسی پوشیده نیست که با گذشت زمان و بالا رفتن سن مشکلاتی همچون کاهش حجم صورت و چین و چروک در افراد پدیدار شده و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است این تغییرات منجر به کاهش اعتماد به نفس افراد شده و بر روحیه آن ها تاثیر منفی بگذارد، امروزه و با پیشرفت علم پزشکی دیگر جای هیچگونه نگرانی نبوده و با روش هایی همچون تزریق چربی می توان این مشکلات را برطرف نموده و طراوت را به صورت افراد بازگرداند.

تزریق چربی ، یکی از بهترین روش های جوانسازی برای افرادی است که افتادگی پوست داشته و دارای صورتی لاغر و استخوانی هستند.

در حال حاضر بهترین و رایج ترین روش به منظور گونه گذاری ، تزریق چربی می باشد ؛ چرا که علاوه بر دستیابی به فرم زیبا و طبیعی ، مدت زمان ماندگاری آن نیز طولانی مدت است ؛ در صورتی که تزریق چربی با استفاده از تکنیک های صحیح ، انجام گیرد ؛ نتیجه آن دائمی خواهد بود.

تزریق چربی

یکی دیگر از دلایل محبوبیت تزریق چربی در بین سایر روش های جوانسازی ، این می باشد که چربی تزریقی ، از بافت زنده بدن خود شخص است.

تزریق چربی چیست؟

با وجود اینکه از نظر بسیاری از افراد چاقی یک مشکل محسوب می شود با این حال بیشتر خانم ها دوست دارند صورت شان در نواحی لب ها یا گونه دارای برجستگی باشد.

برخی از افراد به طور مادرزادی از این نعمت بی بهره بوده و برخی دیگر حجم صورت خود را به دلیل افزایش سن از دست می دهند، تزریق چربی روشی غیر تهاجمی و ایمن است که طی آن بافت چربی از نواحی مختلف بدن همچون ران ها، باسن، شکم و غیره گرفته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

مراحل تزریق چربی

انجام این روش زیبایی دارای سه مرحله است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت:

 • مرحله اول: برداشتن چربی

در این مرحله نقاطی که برای برداشتن چربی مناسب است توسط پزشک و با استفاده از ابزارهای مخصوص علامت گذاری می شود. سپس بافت های چربی مورد نیاز به کمک میله مخصوصی که کانولا نام دارد از بدن خود فرد گرفته می شود.

 • جداسازی سلول های چربی

بافت های چربی برداشته شده دارای مایعات و ناخالصی هستند که باید جداسازی شوند به همین منظور با سرعت بسیار بالا در سانتریفیوژ چرخانده شده و جداسازی می شوند.

 • مرحله سوم: تزریق چربی در محل مورد نظر

در مرحله پایانی پزشک بافت های چربی سالم را در شرایط کاملاً استریل به موضع مورد نظر تزریق می کند.

 

تزریق چربی

 

کاربردهای تزریق چربی

تزريق چربي کاربردهای متعددی دارد که از این بین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. برجسته نمودن گونه ها
 2. جوانسازی پوست صورت
 3. حجیم سازی و برجسته کردن لب ها
 4. پر کردن خطوط صورت مثل خط اخم و خط خنده
 5. حجم دادن به ناحیه پشت دست ها
 6. پر کردن گودی زیر چشم ها
 7. درمان کردن جای جوش و زخم
 8. پر کردن گودی های موجود در صورت و سایر نواحی بدن

 

 

مزایای تزریق چربی چیست؟

این روش زیبایی مزایای بسیار زیادی دارد که همین امر موجب محبوبیت آن در میان مردم کشورهای مختلف شده و مورد استقبال قرار گرفته است، از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایمنی بسیار بالا: چربی مورد نیاز برای انجم این روش از بدن خود فرد گرفته می شود به همین دلیل احتمال ایجاد واکنش آلرژی در بیمار صفر خواهد بود. همچنین باید خاطر نشان شد که به دلیل تشکیل شدن چربی از سلول های زنده، احتمال جابجایی آن در بدن بسیار کمتر از ژل بوده و بهتر به بافت های موجود در اطراف خود جوش خواهد خورد.
 • نتیجه طبیعی: به دلیل اینکه در این روش از سلول های بدن بهره گرفته می شود لذا نتایج به دست آمده از آن طبیعی تر از سایر روش ها می باشد.
 • عفونت: احتمال بروز عفونت در این روش بسیار کم می باشد.
 • دوره ریکاوری: مدت زمان بازیابی در این روش از تزریق ژل و سایر روش ها کمتر است.
 • ماندگاری طولانی : در رابطه با مدت زمان ماندگاری تزریق چربی ، باید ذکر شود که در اکثر مواقع تزریق چربی در هر ناحیه با دو بار تزریق ، برای همیشه می ماند ، البته لازم به ذکر است مدت زمان ماندگاری چربی ، به قدرت چربی های هر شخص نیز بستگی دارد.

 

تزریق چربی

عوارض تزریق چربی

همانگونه که گفتیم این روش بسیار ایمن بوده و در صورت انتخاب یک پزشک خوب عوارض خطرناکی برای فرد به دنبال نخواهد داشت و تنها عارضه بروز مقداری ورم و کبودی در ناحیه گیرنده چربی است که طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.

همچنین در برخی از موارد و در صورت عدم رعایت مراقبت های لازم ممکن است ناحیه مورد نظر دچار عفونت شود که با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان است.

افراد باید در انتخاب پزشک خود دقت فراوانی نمایند زیرا در صورت عدم مهارت پزشک ممکن است تزریق به صورت اصولی انجام نشده و نایح تحت تزریق دچار عدم تقارن گردد.

اقدامات قبل از تزریق چربی

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در موفقیت آمیز بودن نتیجه این روش زیبایی و رضایت فرد از آن، رعایت اقدامات احتیاطی قبل از تزریق چربی است که به شرح زیر می باشد:

 • با توجه به میزان اهمیت انتخاب پزشک و تاثیر بسیار زیاد آن در نتیجه تزریق چربی ، افراد باید به عنوان اولین اقدام با انجام تحقیقات دقیق یک پزشک مجرب را برای انجام این روش زیبایی برگزینند.
 • بعد از انتخاب پزشک، طی جلسه مشاوره ای که ایشان برای تان تعیین می کنند به صورت کاملاً واضح و شفاف در رابطه با انتظاراتتان صحبت کنید.
 • چنانچه سابقه ابتلا به بیماری مزمنی را داشته یا در حال حاضر به بیماری خاصی همچون لوپوس ابتلا دارید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • اگر به دارو یا ماده خاصی حساسیت دارید به پزشک خود بگویید.
 • پرهیز از مصرف داروهایی که با رقیق نمودن خون خطر خونریزی را افزایش می دهند الزامی است.
 • در صورت تجویز آزمایش جهت بررسی بیشتر وضعیت سلامت تان، آن ها را انجام داده و نزد پزشک خود ببرید.

 

تزریق چربی

 

مراقبت های بعد از تزريق چربي

بهتر است افراد قبل از انجام هر نوع روش یا عمل زیبایی در رابطه با مراقبت هایی که باید پس از آن رعایت کنند اطلاعات کافی داشته باشند، در ادامه تعدادی از این مراقبت ها را آورده ایم:

 • به منظور جلوگیری از تشدید ورم و کبودی به مدت 72 ساعت در زیر سر خود دو بالشت قرار داده و به این ترتیب سر را از سطح بدن بالاتر نگه دارید.
 • برای تسریع بخشیدن به روند بهبودی و فروکش کردن تورم، هر ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه بر روی ناحیه تحت تزریق ژل یخ قرار دهید.
 • از حمام کردن به مدت 48 ساعت خودداری کرده و پس از آن در صورت استحمام از وارد کردن فشار به موضع تزریق جداً خودداری کنید.
 • بروز مقداری درد در ناحیه مورد نظر طبیعی است، برای کاهش درد می توانید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. چنانچه درد بسیار زیاد بوده و از تحمل تان خارج بود با پزشک خود تماس بگیرید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و مکان هایی همچون سونا خودداری نموده و از استحمام با آب خیلی گرم بپرهیزید.
 • از گرفتن سر به سمت پایین به مدت 4 روز اجتناب کرده و به مدت 3 هفته از ماساژ دادن ناحیه تزریق شده خودداری کنید.
 • انجام فعالیت های سبک و روزمره را به 3 هفته بعد از انجام این روش موکول نموده و در صورت تزريق چربي به ساق پا، مچ یا ران پیاده روی و استفاده از تردمیل برای بیمار ممنوع است.

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر