آخرین مقالات

اشتراک گذاری

تزریق چربی

تزریق چربی ، یکی از بهترین روش های جوانسازی برای افرادی است که افتادگی پوست داشته و دارای صورتی لاغر و استخوانی هستند. بر کسی پوشیده نیست که با گذشت زمان و بالا رفتن سن ، مشکلاتی همچون کاهش حجم صورت و چین و چروک در افراد پدیدار شده و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است این تغییرات منجر به کاهش اعتماد به نفس افراد شده و بر روحیه آن ها تاثیر منفی بگذارد ، امروزه و با پیشرفت علم پزشکی ، دیگر جای هیچگونه نگرانی نبوده و با روش هایی جوانسازی پوست می توان این مشکلات را برطرف نموده و طراوت را به صورت افراد بازگرداند. دکتر عبداللهی فرد ، بهترین متخصص جوانسازی پوست می تواند در رفع مشکلات فوق به شما کمک کند.

 

تزریق چربی-دکتر ارشیا عبداللهی فرد

تزریق چربی

در حال حاضر بهترین و رایج ترین روش به منظور گونه گذاری ، تزریق چربی می باشد ؛ چرا که علاوه بر دستیابی به فرم زیبا و طبیعی ، مدت زمان ماندگاری آن نیز طولانی است ؛ در صورتی که تزریق با استفاده از تکنیک های صحیح ، انجام گیرد ؛ نتیجه آن دائمی خواهد بود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این پروسه در بین سایر روش های جوانسازی ، این می باشد که چربی تزریقی ، از بافت زنده بدن خود شخص است.

تزریق چربی چیست؟

با وجود اینکه از نظر بسیاری از افراد ، چاقی یک مشکل محسوب می شود ، با این حال بیشتر خانم ها دوست دارند صورت شان در نواحی لب ها یا گونه دارای برجستگی باشد. برخی از افراد به طور مادرزادی از این نعمت بی بهره بوده و برخی دیگر حجم صورت خود را به دلیل افزایش سن از دست می دهند، تزریق چربی ، روشی غیر تهاجمی و ایمن است که طی آن ، بافت چربی از نواحی مختلف بدن ، همچون ران ها ، باسن ، شکم و غیره گرفته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد. برای تزریق مراجعه به بهترین متخصص جوانسازی پوست گزینه ای بسیار خوب است.

پروسه مرحله به مرحله تزریق چربی

انجام این روش زیبایی ، دارای سه مرحله است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت:

مرحله اول: برداشتن چربی

در این مرحله از تزریق چربی ، نقاطی که برای برداشتن چربی مناسب است ، توسط بهترین دکتر پوست و مو تهران ، دکتر عبداللهی فرد و با استفاده از ابزارهای مخصوص علامت گذاری می شود. سپس بافت های چربی مورد نیاز ، به کمک میله مخصوصی که کانولا نام دارد ، از بدن خود فرد گرفته می شود.

جداسازی سلول های چربی

بافت های چربی برداشته شده دارای مایعات و ناخالصی هستند که باید جداسازی شوند ؛ به همین منظور با سرعت بسیار بالا در سانتریفیوژ چرخانده شده و جداسازی می شوند.

مرحله سوم: تزریق چربی در محل مورد نظر

در مرحله پایانی ، پزشک بافت های چربی سالم را در شرایط کاملاً استریل به موضع مورد نظر تزریق می کند.

 

تزریق چربی- دکتر عبداللهی فرد

 

کاربردهای تزریق چربی

 1. برجسته نمودن گونه ها
 2. جوانسازی پوست صورت
 3. پر کردن گودی زیر چشم ها
 4. درمان کردن جای جوش و زخم
 5. حجم دادن به ناحیه پشت دست ها
 6. حجیم سازی و برجسته کردن لب ها
 7. پر کردن خطوط صورت مثل خط اخم و خط خنده
 8. پر کردن گودی های موجود در صورت و سایر نواحی بدن

تزریق چربی به لب ها

عواملی از جمله افزایش سن موجب کاهش حجم ، ارتفاع و برجستگی لب ها می شوند. البته این موارد قابل درمانند و می توان با استفاده از تزریق چربی ، بعنوان یک راه حل ایمن ، این نواقص را بهبود بخشید. نکته مورد توجه اینست که لب ها معمولاً شکل قرینه دارند و حین تزریق چربی به آن ها ، بایستی این قرینگی حفظ شود. به این منظور ، چربی را از بافت های خود بدن استخراج کرده ، پس از خالص سازی از آن بهره می برند. معمولاً برای حجم دهی و برجسته سازی لب ها می توان از این روش بهره جست. البته اغلب در کنار این روش ، حاشیه لب ها را نیز برجسته می کنند که همین مسئله ، در برجسته سازی آن ها تاثیر دارد.

تزریق چربی به گونه ها

گونه گذاری یا برجسته سازی گونه ها با استفاده از چربی یکی دیگر از کاربردهای این روش جوانساز و زیباساز است. با تزریق چربی به گونه ها ، علاوه بر گونه گذاری می توان به منظور زاویه سازی هم از این روش بهره برد. این روش ، بعنوان راه حلی نسبتاً ایمن در جوانسازی و رفع چین و چروک نقش دارد و طرفداران زیادی را جذب کرده است.

تزریق چربی به زیر چشم

گاهی در زیر چشم ها شاهد تیرگی ، کبودی ، گود افتادگی، آثار پیری ، افتادگی پوست و غیره هستیم. یکی دیگر از کاربردهای تزریق چربی ، برای رفع موارد مذکور است. در این روش ، پزشک چربی سایر بافت ها و بخش های بدن را گرفته و پس از خالص سازی و حفظ مواد و ترکیبات مفید ، به نواحی مورد نیاز تزریق می کند. لازم به ذکر است که پس از تزریق ، بدن نیمی از چربی را می سوزاند و نیمی از آن در نواحی مذکور باقی می ماند.

در  فرایند تزریق ، چربی های لازم از کدام نواحی بدن برداشته می شود؟

یکی از مراحل اصلی و نیازمند دقت و تجربه بالا ، تهیه و خارج کردن چربی از بدن خود زیبا جو برای تزریق چربی می باشد. چربی های لازم را می توان از نواحی مختلفی از بدن خارج کرد ، البته بهتر است بدانید که هر قسمت از بدن با قسمت دیگر از لحاظ ماندگاری با یکدیگر متفاوت می باشند. قسمت های داخلی و خارجی ران ، زیر شکم و نواحی کمر و گاهی اوقات باسن ناحیه خوب و مناسبی برای برداشت چربی است ، زیرا این مناطق دارای ماندگاری بالایی هستند. در نتیجه ، بهترین پزشک دکتر ارشیا عبداللهی فرد در تهران ، در جلسات مشاوره و بعد از انجام بررسی های لازم ف ناحیه خارج کردن چربی را به شما زیبا جویان اطلاع خواهد داد.

 

 

مزایای تزریق چربی چیست؟

این روش زیبایی مزایای بسیار زیادی دارد که همین امر موجب محبوبیت آن در میان مردم کشورهای مختلف شده و مورد استقبال قرار گرفته است ، از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایمنی بسیار بالا: تزریق چربی مورد نیاز برای انجام این روش از بدن خود فرد گرفته می شود ؛ به همین دلیل ، احتمال ایجاد واکنش آلرژی در بیمار صفر خواهد بود. همچنین باید خاطر نشان شد که به دلیل تشکیل شدن چربی از سلول های زنده ، احتمال جابجایی آن در بدن بسیار کمتر از ژل بوده و بهتر به بافت های موجود در اطراف خود جوش خواهد خورد.

نتیجه طبیعی: به دلیل اینکه در این روش از سلول های بدن بهره گرفته می شود ؛ لذا نتایج به دست آمده از آن طبیعی تر از سایر روش ها می باشد.

عفونت: احتمال بروز عفونت در این روش بسیار کم می باشد.

دوره ریکاوری: مدت زمان بازیابی در این روش از تزریق ژل و سایر روش ها کمتر است.

ماندگاری طولانی : در رابطه با مدت زمان ماندگاری چربی ، باید ذکر شود که در اکثر مواقع تزریق چربی در هر ناحیه با دو بار تزریق ، برای همیشه می ماند ، البته لازم به ذکر است مدت زمان ماندگاری چربی ، به قدرت چربی های هر شخص نیز بستگی دارد.

 

تزریق چربی- دکتر عبداللهی فرد

عوارض تزریق چربی

 • همانگونه که گفتیم تزریق چربی بسیار ایمن بوده و در صورت انتخاب بهترین پزشک پوست تهران ، دکتر عبداللهی فرد، عوارض خطرناکی برای فرد به دنبال نخواهد داشت و تنها عارضه بروز مقداری ورم و کبودی در ناحیه گیرنده چربی است که طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
 • همچنین در برخی از موارد و در صورت عدم رعایت مراقبت های لازم ممکن است ناحیه مورد نظر دچار عفونت شود که با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان است.
 • افراد باید در انتخاب پزشک خود دقت فراوانی نمایند ؛ زیرا در صورت عدم مهارت پزشک ممکن است تزریق به صورت اصولی انجام نشده و نایحه تحت تزریق دچار عدم تقارن گردد.

پروسه تزریق ژل با چربی چه تفاوتی دارد؟

بهتر است بدانید که جهت جوانسازی و افزایش زیبایی در زیبا جویان ، از هر دو این تکنیک ها استفاده می شود. هر دو تکنیک دارای معایب و مزایا هستند ، اما می توان تفاوت میان آن ها را با حجم بالا و تعداد جلسات کم در پروسه تزریق چربی مثال بزنیم. استفاده از ژل نیازمند تزریق مرتب بوده و به مرور نیز از بین می رود ، در صورتی که چربی تنها با دو بار تزریق باقی مانده و از بین رفتن آن نیازمند بازه زمانی طولانی می باشد.

آیا تکنیک تزریق چربی برای بانوان باردار مناسب است؟

همانطور که می دانید ، به علت استفاده از چربی خود بدن فرد ، تزریق چربی پروسه ای کاملا ایمن و کم تهاجم می باشد. اما بسیار مستعد ابتلای افراد به عفونت بوده که این موضوع سبب شده تا پزشک بکارگیری از آن را در دوران بارداری و شیردهی هرگز توصیه نکند.

اقدامات قبل از تزریق

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در موفقیت آمیز بودن نتیجه این روش زیبایی و رضایت فرد از آن ، رعایت اقدامات احتیاطی قبل از تزریق چربی است که به شرح زیر می باشد:

 • با توجه به میزان اهمیت انتخاب پزشک و تاثیر بسیار زیاد آن در نتیجه تزریق چربی ، افراد باید به عنوان اولین اقدام با انجام تحقیقات دقیق ، یک پزشک مجرب را برای انجام این روش زیبایی برگزینند.
 • بعد از انتخاب پزشک ، طی جلسه مشاوره ای که ایشان برای تان تعیین می کنند به صورت کاملاً واضح و شفاف در رابطه با انتظاراتتان صحبت کنید.
 • چنانچه سابقه ابتلا به بیماری مزمنی را داشته یا در حال حاضر به بیماری خاصی همچون لوپوس ابتلا دارید ، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • اگر به دارو یا ماده خاصی حساسیت دارید به پزشک خود بگویید.
 • پرهیز از مصرف داروهایی که با رقیق نمودن خون خطر خونریزی را افزایش می دهند الزامی است.
 • در صورت تجویز آزمایش جهت بررسی بیشتر وضعیت سلامت تان ، آن ها را انجام داده و نزد پزشک خود ببرید.

 

تزریق چربی- دکتر عبداللهی فرد

 

مراقبت های بعد از تزريق چربي

بهتر است افراد قبل از انجام هر نوع روش یا عمل زیبایی در رابطه با مراقبت هایی که باید پس از آن رعایت کنند ، اطلاعات کافی داشته باشند ، در ادامه تعدادی از این مراقبت ها را آورده ایم:

 • به منظور جلوگیری از تشدید ورم و کبودی بعد از تزریق چربی ، به مدت ۷۲ ساعت در زیر سر خود دو بالشت قرار داده و به این ترتیب سر را از سطح بدن بالاتر نگه دارید.
 • برای تسریع بخشیدن به روند بهبودی و فروکش کردن تورم ، هر ساعت یکبار به مدت ۱۵ دقیقه بر روی ناحیه تحت تزریق ژل یخ قرار دهید.
 • از حمام کردن به مدت ۴۸ ساعت خودداری کرده و پس از آن در صورت استحمام از وارد کردن فشار به موضع تزریق جداً خودداری کنید.
 • بروز مقداری درد در ناحیه مورد نظر طبیعی است ، برای کاهش درد می توانید از مسکن های تجویز شده توسط  پزشک خوب و حاذق در تهران ، دکتر ارشیا عبداللهی فرد استفاده نمایید. چنانچه درد بسیار زیاد بوده و از تحمل تان خارج بود با پزشک خود تماس بگیرید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و مکان هایی همچون سونا خودداری نموده و از استحمام با آب خیلی گرم بپرهیزید.
 • از گرفتن سر به سمت پایین ، به مدت ۴ روز اجتناب کرده و به مدت ۳ هفته از ماساژ دادن ناحیه تزریق شده خودداری کنید.
 • انجام فعالیت های سبک و روزمره را به ۳ هفته بعد از انجام این روش موکول نموده و در صورت تزريق چربي به ساق پا ، مچ یا ران پیاده روی و استفاده از تردمیل برای بیمار ممنوع است.

تعداد جلسات لازم جهت تزریق

در ابتدا باید پزشک مشکلات شما را بررسی کند و بسته به عضو مورد نظر و میزان تزریق چربی مورد نیاز ، تعداد جلسات لازم را به شما اطلاع دهد. اما به طور کلی ، اگر افراد حجم ناچیزی را از دست داده باشند ، تنها لازم است در یک جلسه تزریق مشکلات خود را بر طرف کنند ، اما در صورت فرورفتگی های عمیق امکان تزریق در چند جلسه دیگر وجود خواهد داشت.

مصرف چه مواد غذایی در این مواقع توصیه می شود؟

بهتر است زیبا جو بعد از تزریق چربی ، از محصولات غذایی پر کالری همراه با چربی های طبیعی نیز استفاده کند. برای مثال ، ماهی سالمون ، مغز گردو و بادام ، روغن زیتون و غیره که حاوی مقادیر بسیار زیادی از چربی های طبیعی و مفید می باشد.

 

تزریق چربی چه عوارضی خواهد داشت؟

به طور کلی باید بگوییم که تزریق چربی ، بسیار کم تهاجم و کم خطر می باشد و عوارضی که از جانب این پروسه بروز می دهد ، کاملا طبیعی است. امکان دارد بعد از تزریق زیبا جو با التهاب ، کبودی و تورم رو به رو شود که با رعایت دستورالعمل های مراقبتی پزشک می توان آن را کنترل کرد. اما گاهی اوقات ممکن است زیبا جو ، به این مراقبت ها توجه کافی را نداشته باشد و یا پزشک به علت کم تجربه بودن تاکیدی بر این مراقبت ها نکند که سبب بروز حساسیت های پوستی ، عفونت و به جا ماندن جای زخم و اسکار ، واکنش های آلرژیک و موارد متعدد دیگر نیز خواهد شد.

هزینه این پروسه جوانسازی چقدر است؟

بهتر است بدانید که تزریق چربی یکی از کم هزینه ترین و کم تهاجم ترین ، روش های افزایش حجم برای افراد می باشد. در واقع هزینه لازم به مقدار چربی برداشته شده ، میزان مشکلات موجود و تجربه پزشک و بسیاری از موارد دیگر بستگی خواهد داشت ، که در جلسات بررسی و مشاوره پزشک آن را به شما اطلاع خواهد داد.

سوالات متداول

 • چه مقدار از چربی را می توان تزریق کرد؟

توجه داشته باشید به علت بسته بودن نواحی مختلف ، نمی توان بیش از حد معمول تزریق چربی را انجام داد. زیرا این امر سبب آسیب به عروق خونی و عدم خون رسانی در آن ناحیه می شود.

 • آیا برداشت چربی همراه با بیهوشی انجام می شود؟

بهتر است بدانید که به طور کلی برداشت چربی با استفاده از بی حسی های موضعی انجام می شود ، اما در برخی موارد و در صورت ترس شدید بیمار ممکن است بهترین پزشک دکتر عبداللهی فرد در تهران ، با بررسی تمامی جوانب تزریق چربی را با بیهوشی فرد انجام دهد.

 • آیا امکان جا به جایی چربی بعد از تزریق وجود دارد؟

بر خلاف انواع ایمپلنت های سیلیکونی و موارد غیر طبیعی دیگر ، بدن انسان تزریق چربی را به عنوان یک ماده زنده پذیرفته و پس از تزریق به بافت های مجاور خود متصل می شود. بنابراین به ندرت با حرکت و جا به جایی چربی در این پروسه افزایش حجم رو به رو خواهید شد.

 • آیا این تکنیک جوانسازی نیاز به ماده بیهوشی دارد؟

تزریق چربی تنها با استفاده از بی حسی های موضعی یا تزریق وریدی دارو های خواب آور انجام می شود و نیاز به ماده بیهوشی ندارد.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات