تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب : یکی از اعضای مهم صورت که در زیبایی تاثیر زیادی داشته لب ها می باشند که با گذشت زمان و بالا رفتن سن حجم، برجستگی و ارتفاع آن ها کم شده و از جذابیت افراد خواهد کاست.

استاندارد شکل لب ها

لب زیرین به طور استاندارد و طبیعی از لب بالایی حجیم تر و بزرگ تر بوده و نیمه چپ و راست هر یک از لب های فوقانی و تحتانی شبیه به هم بوده، حجم و تقارن آن ها در دو نیمه برابر است.

لب های برخی از افراد ممکن است به طور مادرزادی و به دلایل وراثتی نازک بوده، متقارن نباشد یا دارای بدشکلی هایی باشد یا تمام این ایرادات به دلیل افزایش سن در آن ها ایجاد شده باشد که تمامی آن ها با تزریق ژل لب که یکی از روش های جوانسازی است قابل رفع هستند.

 

تزریق ژل لب

 

نحوه تزریق ژل لب

نکته ای که بیش از هر فاکتور دیگری در مطلوب بودن نتیجه تزریق ژل به لب ها موثر است میزان مهارت پزشک معالج در شناخت کافی از اجزای صورت و ساختمان پوست و همچنین آشنایی کامل با تکنیک روش مورد نظر که در برگیرنده قرار دادن مواد در لایه های مناسب پوست، مقدار تزریق و محل مناسب می باشد.

نوع ماده تعیین کننده این است که چه میزان ژل باید در لب ها تزریق شده و تزریق باید به صورت عمقی یا سطحی انجام شود.

لازم به ذکر است که ژل های متشکل از ترکیبات هیالورونیک اسید به دلیل اینکه در اطراف خود آب زیادی جذب می نمایند نیاز به حجم کمتری از ژل به منظور تصحیح فرورفتگی ها و چین ها دارند.

برای انجام روش تزریق ژل به لب ها ابتدا موضع مورد نظر توسط مواد مخصوص بی حس شده سپس با الکل یا محلول ضد میکروبی تمیز می گردد.

در مرحله بعدی پزشک ژل را توسط سوزن هایی بسیار ظریف و مخصوص در جهات و زوایایی درست در لایه پوستی مورد نظر تزریق می نماید.

 

تزریق ژل لب

 

مزایای تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب ها مزایای بی شماری دارد که از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ماندگاری قابل قبول: با وجود اینکه نتیجه تزریق ژل به لب همیشگی نیست اما ماندگاری آن حدوداً 6 ماه بوده و رضایت بخش است.
 2. کبودی کمتر: ورم و کبودی ناشی از تزریق ژل های هیالورونیک اسید کمتر از فیلرهای دیگر می باشد.
 3. کنترل آسان حجم لب: پزشک به راحتی قادر به کنترل حجم لب بوده و به این ترتیب نتایج دلخواه از تزریق ژل را رقم خواهد زد.
 4. پایین بودن احتمال بروز آلرژی: به دلیل اینکه مواد سازنده ژل ها در بدن خود افراد به طور طبیعی وجود دارند لذا احتمال ایجاد حساسیت ناشی از آن ها در افراد بسیار کم است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

برای اینکه نتیجه به دست آمده از این روش جوانسازی پوست مطلوب بوده، با عوارض خاصی برای فرد همراه نباشد و دوران نقاهت آن به بهترین نحو ممکن سپری شود لازم است تا یکسری نکات و دستورالعمل ها را رعایت کند. در ادامه تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از تزریق ژل لب را برای شما آورده ایم.

 

تزریق ژل لب

 

تورم بعد از تزریق ژل لب

لب ها بعد از تزریق و به دلیل وجود تورم، بیش از حد انتظار شما بزرگ خواهند شد. از این رو نگران نشده و مطمئن باشید که با گذشت چند روز و رفع التهاب موقتی لب ها، حجم آن ها کمتر شده و نتیجه نهایی ظاهر خواهد شد. البته باید بگوییم که میزان تورم در افراد مختلف متفاوت بوده و مدت زمان لازم برای فروکش آن ها نیز برای هر فرد متفاوت می باشد.

برای کاهش تورم لب ها:

 • بر روی نواحی دارای تورم کمپرس سرد قرار دهید.
 • آب بدن را با نوشیدن مقدار زیادی آب و آبمیوه های طبیعی تامین کنید.
 • مواد معدنی و ویتامین ها به فرآیند درمان و بهتر سپری شدن دوران نقاهت کمک می کنند؛ مصرف میوه و سبزیجات را افزایش داده و غذاهای سالم مصرف کنید.
 • از انجام ورزش های سخت، فعالیت های طاقت فرسا و قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید به مدت 24 تا 48 ساعت خودداری نمایید.
 • از خوردن غذاهایی که حاوی مواد نگهدارنده بوده و دارای مقدار زیادی نمک و ادویه های تند هستند بپرهیزید.
 • از مصرف داروهایی همچون بروفن یا آسپرین که موجب رقیق شدن خون می شوند اجتناب نمایید؛ مگر اینکه پزشک مصرف آن ها را به شما پیشنهاد کرده باشد.
 • در معرض دود قرار نگرفته و سیگار مصرف نکنید.

کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی عارضه ای است که بعد از تزريق ژل لب در برخی از افراد ایجاد شده و در برخی دیگر بروز نمی کند. در صورت بروز این عارضه موقتی می توانید آن را (در صورت صلاحدید پزشک) با مصرف کرم هیرودوئید  و قرص های آرنیکا کاهش دهید.

به هیچ عنوان بر روی ناحیه تزریق شده فشار وارد نکرده و سر را با قرار دادن چند بالشت در زیر آن در ارتفاعی بالاتر از سطح بدن قرار دهید؛ رعایت این نکات از تشدید کبودی و همچنین تورم لب ها پیشگیری می نماید.

بهتر است از بکارگیری لوازم آرایشی بر روی لب ها به مدت 48 ساعت خودداری کنید زیرا ممکن است منجر به عفونت ناحیه تزریق شده شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر