آخرین مقالات

اشتراک گذاری

تزریق ژل لب

یکی از اعضای مهم صورت که در زیبایی تاثیر زیادی داشته لب ها می باشند که با گذشت زمان و بالا رفتن سن حجم، برجستگی و ارتفاع آن ها کم شده و از جذابیت افراد خواهد کاست، تزریق ژل لب یکی از راه های موثر و بی خطر برای زیباتر کردن لب ها می باشد، در مقاله تزریق ژل توضیحات تکمیلی داده شده است اما در این مقاله فقط به موضوع تزریق فیلر لب پرداخته خواهد شد. برای انجام تزریق ژل به لب می توانید به بهترین دکتر جوانسازی در تهران دکتر ارشیا عبداللهی فرد مراجعه نمایید.

 

تزریق ژل لب - دکتر عبداللهی فرد

استاندارد شکل لب ها

 • لب زیرین به طور استاندارد و طبیعی از لب بالایی حجیم تر و بزرگ تر بوده و نیمه چپ و راست هر یک از لب های فوقانی و تحتانی شبیه به هم بوده ، حجم و تقارن آن ها در دو نیمه برابر است.
 • لب های برخی از افراد ممکن است به طور مادرزادی و به دلایل وراثتی نازک بوده ، متقارن نباشد یا دارای بدشکلی هایی باشد یا تمام این ایرادات به دلیل افزایش سن در آن ها ایجاد شده باشد که تمامی آن ها با تزریق ژل لب که یکی از روش های جوانسازی است قابل رفع هستند.

نحوه تزریق ژل لب

 • نکته ای که بیش از هر فاکتور دیگری در مطلوب بودن نتیجه تزریق ژل به لب ها موثر است میزان مهارت پزشک معالج در شناخت کافی از اجزای صورت و ساختمان پوست و همچنین آشنایی کامل با تکنیک روش مورد نظر که در برگیرنده قرار دادن مواد در لایه های مناسب پوست، مقدار تزریق و محل مناسب می باشد.
 • نوع ماده تعیین کننده این است که چه میزان ژل باید در لب ها تزریق شده و تزریق باید به صورت عمقی یا سطحی انجام شود.
 • لازم به ذکر است که ژل های متشکل از ترکیبات هیالورونیک اسید به دلیل اینکه در اطراف خود آب زیادی جذب می نمایند نیاز به حجم کمتری از ژل به منظور تصحیح فرورفتگی ها و چین ها دارند.
 • برای انجام روش تزریق ژل به لب ها ابتدا موضع مورد نظر توسط مواد مخصوص بی حس شده سپس با الکل یا محلول ضد میکروبی تمیز می گردد.
 • در مرحله بعدی پزشک ژل را توسط سوزن هایی بسیار ظریف و مخصوص در جهات و زوایایی درست در لایه پوستی مورد نظر تزریق می نماید.

 

تزریق ژل لب - دکتر ارشیا عبداللهی فرد

مزایای تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب  مزایای بی شماری دارد که از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ماندگاری قابل قبول: با وجود اینکه نتیجه فیلر اینجکشن همیشگی نیست اما ماندگاری آن حدوداً 6 ماه بوده و رضایت بخش است.
 2. کبودی کمتر: ورم و کبودی ناشی از تزریق ژل های هیالورونیک اسید کمتر از فیلرهای دیگر می باشد.
 3. کنترل آسان حجم لب: پزشک به راحتی قادر به کنترل حجم لب بوده و به این ترتیب نتایج دلخواه از تزریق ژل را رقم خواهد زد.
 4. پایین بودن احتمال بروز آلرژی: به دلیل اینکه مواد سازنده فیلرها در بدن خود افراد به طور طبیعی وجود دارند لذا احتمال ایجاد حساسیت ناشی از آن ها در افراد بسیار کم است.

نکاتی که پیش از تزریق ژل لب باید به آنها توجه نمایید

چند نکته وجود دارد که باید قبل از انجام تزریق پرکننده لب از آن ها آگاه باشید:

 •  یک متخصص تزریق ژل لب حرفه ای از شما می خواهد قبل از تزریق کردن ژل به لب مشاوره داشته باشید تا مطمئن شوید از نظر پزشکی کاندید مناسبی برای انجام این روش هستید یا خیر و همچنین در مورد نتیجه دلخواه خود با دکتر خوب تزریق فیلر به لب صحبت کنید.
 • داروهای رقیق کننده خون و ضد التهاب مانند آسپیرین ، ایبوپروفن و پاراستامول می تواند احتمال کبودی را افزایش دهد؛ اگرچه بعد از چند روز کبودی ها کمرنگ می شوند، اما ممکن است این موردی باشد که ترجیح دهید در صورت امکان از آن جلوگیری کنید.
 • مورد فوق در مورد نوشیدن الکل نیز صدق می کند. بهتر است چند روز قبل از تزریق فیل به لب نوشیدن الکل را متوقف کنید. الکل خون را نیز رقیق می کند.
 • برای جلوگیری از کبودی نوشیدن مقدار زیادی آب و هیدراته ماندن بهترین گزینه است.
 •  دخانیات و محصولات حاوی نیکوتین ، روغن ماهی ، مولتی ویتامین یا ویتامین E  چند روز قبل از تزریق کردن فیلر به لب مصرف نکنید.
 •  اگر سابقه تبخال دارید ، دکتر تزریق ژل به لب داروهایی را برای تان تجویز می کند که مصرف شان الزامی است.
 • آبرسانی قبل و بعد از تزریق بسیارمهم است.
 • اگر باردار یا شیرده هستید یا می خواهید باردار شوید ، مبتلا به اختلال خود ایمنی با بیماری های دیگری هستید ، نمی توانید تزریق ژل لب را انجام دهید. کسانی که مبتلا به آلرژی های متعدد یا سابقه واکنش نامطلوب به پرکننده های پوستی هستند ممکن است برای انجام درمان مناسب نباشند.

پرسش های متداول در مورد تزریق ژل به لب

در ذیل به شایع ترین سوالاتی که در رابطه با تزریق ژل لب وجود دارد اشاره کرده و به آن ها پاسخ داده ایم:

برجسته سازی چیست؟

برجسته سازی لب یک درمان تزریقی است که برای بازگرداندن حجم، تقویت فرم و جوان سازی لب ها با استفاده از پرکننده های پوستی انجام می شود

چه کسی کاندیدای تزریق ژل به لب است؟

افرادی که می خواهند فرم و تقارن لب های خود را بهبود بخشند و ظاهری طبیعی در لب ایجاد کنند، کاندیدای مناسبی برای تزریق هستند.

آیا بلافاصله نتیجه تزریق ژل لب را می توان دید؟

بلافاصله پس از درمان لب ها کمی متورم می شوند. این تورم طی چند روز آینده فروکش می کند و نتیجه درمان را نشان می دهد.

آیا تزریق ژل عوارض جانبی دارد؟

لب ها پوست ظریف و عروقی دارند ، بنابراین برخی از تورم ها و کبودی ها پس از درمان انتظار می رود و معمولاً در بعد از سه تا پنج روز فروکش می کند. احساس توده های کوچک در ناحیه درمان لب طبیعی است ، اما با فروکش شدن التهاب ، به مرور نرم می شود.

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

قبل از تزریق ژل به لب ، بیحسی موضعی در ناحیه لب استفاده می شود و دردی احساس نخواهید کرد .

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

برای اینکه نتیجه به دست آمده از این روش جوانسازی پوست مطلوب بوده ، با عوارض خاصی برای فرد همراه نباشد و دوران نقاهت آن به بهترین نحو ممکن سپری شود لازم است تا یکسری نکات و دستورالعمل ها را رعایت کند. در ادامه تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از ژل اینجکشن را برای شما آورده ایم.

 

تزریق ژل لب - دکتر عبداللهی فرد

تورم بعد از تزریق ژل لب

لب ها بعد از تزریق و به دلیل وجود تورم، بیش از حد انتظار شما بزرگ خواهند شد. از این رو نگران نشده و مطمئن باشید که با گذشت چند روز و رفع التهاب موقتی لب ها، حجم آن ها کمتر شده و نتیجه نهایی ظاهر خواهد شد. البته باید بگوییم که میزان تورم در افراد مختلف متفاوت بوده و مدت زمان لازم برای فروکش آن ها نیز برای هر فرد متفاوت می باشد.

اقدامات لازم برای کاهش دادن تورم لب ها

 • بر روی نواحی دارای تورم کمپرس سرد قرار دهید.
 • آب بدن را با نوشیدن مقدار زیادی آب و آبمیوه های طبیعی تامین کنید.
 • مواد معدنی و ویتامین ها به فرآیند درمان و بهتر سپری شدن دوران نقاهت کمک می کنند؛ مصرف میوه و سبزیجات را افزایش داده و غذاهای سالم مصرف کنید.
 • از انجام ورزش های سخت، فعالیت های طاقت فرسا و قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید به مدت 24 تا 48 ساعت خودداری نمایید.
 • از خوردن غذاهایی که حاوی مواد نگهدارنده بوده و دارای مقدار زیادی نمک و ادویه های تند هستند بپرهیزید.
 • از مصرف داروهایی همچون بروفن یا آسپرین که موجب رقیق شدن خون می شوند اجتناب نمایید؛ مگر اینکه پزشک مصرف آن ها را به شما پیشنهاد کرده باشد.
 • در معرض دود قرار نگرفته و سیگار مصرف نکنید.

کبودی بعد از تزریق ژل لب

 • کبودی عارضه ای است که بعد از تزريق ژل لب در برخی از افراد ایجاد شده و در برخی دیگر بروز نمی کند. در صورت بروز این عارضه موقتی می توانید آن را (در صورت صلاحدید پزشک) با مصرف کرم هیرودوئید  و قرص های آرنیکا کاهش دهید.
 • به هیچ عنوان بر روی ناحیه تزریق شده فشار وارد نکرده و سر را با قرار دادن چند بالشت در زیر آن در ارتفاعی بالاتر از سطح بدن قرار دهید؛ رعایت این نکات از تشدید کبودی و همچنین تورم لب ها پیشگیری می نماید.
 • بهتر است از بکارگیری لوازم آرایشی بر روی لب ها به مدت 48 ساعت خودداری کنید زیرا ممکن است منجر به عفونت ناحیه تزریق شده شود.

نتیجه تزریق ژل لب چقدر ماندگار است ؟

نتیجه به دست امده از تزریق ژل به لب معمولاً بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگار است. البته تاثیر برخی عوامل از قبیل نوع فیلر لب مورد استفاده ، سن زیباجو ، متابولیسم بدن فرد و سبک زندگی می تواند بر مدت زمان ماندگاری فیلر لب تأثیر بگذارد
ماندگاری ژل اینجکشن به مرور کاهش می یابد و پس از ۶ ماه شاهد کاهش حجم لب های خود خواهید بود و بعد از سپری شدن یک دوره تقریباً ۱۸ ماهه ، اثر تزریق کردن فیلر به لب به طور کامل از بین می رود و به این ترتیب ، لازم است برای حفظ نتیجه زیبای به دست آمده از تزریق ژل لب ها هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یکبار آن را تمدید کرده و دوباره انجام دهید.

در یک جلسه تزریق ژل لب چه دوزی از فیلر تزریق می شود؟

مقدار دوز فیلری که به لب های شما تزریق می شود به عوامل مختلفی از جمله نتایج مورد نظر زیبا جو ، و حجم مورد نظر برای لب ها و همچنین اندازه و شکل لب های طبیعی شما بستگی دارد. برای مثال اگر لب‌های نازکی دارید ، در طول تزریق ژل به لب ، فیلر بیشتری باید به لب ها تزریق شود تا نتیجه مورد نظر حاصل گردد.

چه مدت بعد از تزریق ژل به لب ها می توان مسواک زد؟

با توجه به اینکه ناحیه ای که تزریق ژل لب در آن انجام شده نباید دستکاری یا تحریک شود تا فیلر به خوبی در محل تزریق ، جا بیافتد ، از اینرو بهتر است تا 24 ساعت بعد از فیلر اینجکشن ، از مسواک زدن یا هر اقدامی که باعث تحریک لب ها شود و نتیجه زیبای خلق شده از تزریق ژل لب را مختل کند ، خودداری کنید.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات