آخرین مقالات

اشتراک گذاری

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از عمل‌های رایج و پر کاربرد است که طرف‌داران بسیاری به خود اختصاص داده و به‌منظور حجیم سازی و ازبین‌بردن خطوط عمیق پوستی، مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌طورکلی عوامل مختلفی همچون قرارگیری در معرض خورشید، وراثت و شیوه زندگی موجب بروز علائم پیری می‌شوند. از این رو امروزه برای جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی روش های مختلفی به کار برده می شود. جهت تزریق فیلر می توانید به بهترین پزشک جوانسازی تهران دکتر ارشیا عبداللهی فرد  مراجعه کنید علاوه بر اصلاح و برطرف کردن علائم پیری در صورت ، از این روش به منظور پر و چاق تر کردن صورت های لاغر نیز استفاده می شود. در واقع افرادی که از صورت های لاغری برخوردارند و قصد پر شدن صورت خود را دارند، با تزریق فیلر می توانند به نتیجه مطلوب و ایده آل خود دست یابند. با تزریق فیلر می توانید حجم گونه، چانه و لب های خود را افزایش دهید یا گودی زیر چشم ها را برطرف نمایید. همچنین ژل ها را می توان به پیشانی، باسن، سینه، واژن، بینی، اطراف چشم، زانو، پشت پلک، پشت دست ها یا به منظور زاویه سازی فک تزریق نمود.

تزریق ژل - دکتر عبداللهی فرد

عملکرد ژل چگونه است ؟

بهتر است بدانید که افزایش سن و برخی عوامل سبب خواهند شد تا پوست حجم خود را از دست دهد و تولید کلاژن در بافت‌های زیرین پوست کاهش یابد. این کاهش حجم در بروز خستگی ظاهری، کاهش طراوت پوست تأثیر خواهد گذاشت. اما با وجود هیالورونیک اسید موجود در ژل‌ها که ساختمان اصلی کلاژن پوست است می‌توان از آن بروز این موارد پیشگیری کرد؛ بنابراین با تزریق ژل در نواحی موردنظر می‌توان حجم ازدست‌رفته را جبران‌کردن و چین و چروک‌های ناشی از آن را از بین برد.

مزایای تزریق ژل

 1. مدت زمان عمل بسیار کوتاه است.
 2. برای این عمل نیاز به بیهوش شدن بیمار نیست.
 3. غیر تهاجمی بوده و بدون نیاز به جراحی می باشد.
 4. نتایج بلافاصله پس از اتمام درمان قابل مشاهده می باشد.
 5. ژل های مورد استفاده دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا هستند.

تزریق ژل به چه نواحی انجام می شود؟

لب ها:
یکی بهترین تکنیک های حجیم سازی لب‌ها تزریق ژل به لب است. ژل اسید هیالورونیک پر کاربردترین نوع ژل برای تزریق به این ناحیه بوده و برای افرادی که لب‌های نازک دارند کاربرد فراوانی دارد.
گونه ها:
اگر برجستگی گونه ها کم باشد یا گونه ها صاف باشند، تزریق ژل گونه بهترین انتخاب خواهد بود. این فرایند علاوه برحجم دادن به گونه ها ، در از بین بردن خطوط و چین‌وچروک ها نیز کاربرد دارد و یکی از روش های بسیار پرطرفدار خصوصاً در میان خانم‌ها می باشد.
صورت:
تزریق ژل به صورت در نواح مختلف آن علاوه بر حجم دهی ، موجب رفع چین‌وچروک نیز می‌شود. شناسایی بخش هایی از صورت که نیاز به تزریق دارند توسط پزشک انجام می شود و به این ترتیب ، هارمونی جذابی بعد از درمان را در صورت فرد شاهد خواهیم بود.
چانه:
تزریق ژل به چانه می تواند در کانتور دادن به خط فک کمک کرده و زاویه‌سازی جذابی را در صورت ایجاد کند. افراد دارای چانه بسیار کوچک می تواند به ایجاد تقارن در این ناحیه از صورت کمک کند.
دست ها:
با بالا رفتن سن ، کاهش تولید کلاژن و نیز تاثیر عوامل محیطی و شوینده ها باعث می شود که پوست دست پر از چین‌وچروک شده و حالت سفت و ارتجاعی خود را از دست بدهد. تزریق ژل در این ناحیه می تواند خطوط و چین وچروک در این ناحیه از پوست را از بین ببرد و باعث جوان‌سازی پوست دست شود.
در تمامی موارد فوق ، مشاوره با یک متخصص با تجربه و ماهر امری ضروری است. دکتر ارشیا عبداللهی فرد بهترین دکتر تزریق ژل با ترکیب  چشم انداز هنری و دانش عمیق در خصوص تزریق ژل نتیجه ای فوق العاده را خلق می نماید. اجرای این فرایند به دست یک متخصص خوب و حرفه ای در واقع راه حلی مطمئن برای بالا بردن عیار چهره است.

ماندگاری ژل ها

به طور کلی ژل ها از نظر میزان ماندگاری به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

ژل هایی با ماندگاری دائمی

ازآنجایی‌که پس از تزریق ژل‌ها جذب بدن نمی‌شوند و ماندگاری آن‌ها همیشگی است، ممکن است در طول زمان مشکلاتی برای فرد پدیدآورند. به همین دلیل امروزه استفاده از این نوع ژل (ژل‌های سیلیکونی) منسوخ شده است.

ژل هایی با ماندگاری موقتی

در واقع این دسته از ژل‌ها از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود داشته و به همین دلیل با بدن سازگاری دارد. اما ماندگاری این دسته از ژل‌ها معمولاً بین ۶ الی ۱۲ ماه است.

ژل هایی با ماندگاری نیمه موقت

این دسته از ژل‌ها که از جنس کلسیم هیدروکسی هستند، برای شیارهای عمیق مورداستفاده قرار می‌گیرند.

تزریق ژل - دکتر عبداللهی فرد

فیلرهای قابل جذب یا موقتی از چه ساخته شده اند؟

فیلرهای پوستی به دودسته موقتی ( قابل جذب ) و غیرموقتی ( غیرقابل جذب ) دسته بندی می شوند که امروزه استفاده از فیلرهای غیرقابل جذب به دلیل داشتن عوارض زیاد منسوخ شده است. در ذیل به مواد تشکیل‌دهنده ساختار فیلرهای پوستی قابل جذب و موقتی اشاره نموده ایم:

کلاژن

یکی از اساسی ترین اجزای سازنده این نوع ژل ها ، کلاژن است که نوعی پروتئین بوده و در بافت های دیگر بدن نیز وجود دارد. کلاژن موجب قوام و سفتی پوست شده و به بافت های محکمی، مانند استخوان ها و غضروف ها استحکام می بخشد. تجزیه رشته های کلاژن، از جمله پیامدهای پیری است. برای تهیه کلاژن ژل، از منابع حیوانی ( معمولاً گاوی ) یا سلول های انسانی استفاده می شود.

موارد استفاده 

پلی متیل متاکریلات، بعنوان نوعی ترکیب غیر طبیعی و سازگار با محیط شناخته شده و حاوی کلاژن است. این ترکیب بصورت ژل دائمی، در زیر پوست باقی می ماند و برای تمام موارد زیبایی و درمانی کاربرد دارد. بهترین و محبوب ترین برند کلاژن، با نام بلافیل معرفی شده که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید ماده ای قندی بوده، در پوست، غضروف ها و بسیاری از بافت های بدن یافت می شود. حجم هیالورونیک اسید، هنگام مخلوط کردن آن با آب افزایش یافته و حالتی ژل مانند به خود می گیرد. فراگیرترین و پرطرفداترین ماده مورد استفاده در تزریق ژل، هیالورونیک اسید است. ساختار ژلی و طبیعی بودن این ماده به‌عنوان دلیل این محبوبیت به‌حساب می آید.

موارد استفاده 

از این ترکیب برای کاهش فرورفتگی های پوست و کانتورینگ در رفع مواردی از جمله افتادگی گونه، خطوط عمقی خنده، جای جوش، خط اخم، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، اسکار و جای زخم های صورت و خطوط پیشانی استفاده می شود.

هیدروکسی آپاتیت کلسیم

این ماده که نوعی ماده معدنی نیز هست، در استخوان ها و دندان های انسان وجود دارد. این ماده به همراه کلاژن به استخوان ها و دندان ها استحکام می بخشد. برای اینکه بتوان این ترکیب را تزریق کرد باید آن را در محلولی که مانند ژل است، حل نموده و سپس از آن برای مواردی، همچون رفع چین و چروک ها و جوانسازی پشت دست بهره بگیرند. افراد باید توجه داشته باشند که این ماده، برای حجیم کردن و حالت دهی لب ها مناسب نبوده، ماندگاری آن از سایر ژل ها بیشتر بوده و حدود 18 ماه است.

موارد استفاده 

از این ژل برای برجسته سازی گونه ها، چین و چروک های متوسط تا شدید، مثل خطوط اخم و افزایش گونه در نواحی دارای فرو رفتگی شدید استفاده می شود که در اثر بیماری های خاص ایجاد شده اند.

پلی لاکتیک اسید

نوعی پلیمر زیست تخریب پذیر، مصنوعی و سازگار با بافت های بدن است که برای ساخت پیچ های استخوانی و بخیه های جذبی مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق ژل با این نوع ماده، طی چند ماه و با چند تزریق صورت می گیرد. اثر این ماده که در برخی موارد تا 2 ماه نیز پایدار است، با گذشت زمان و به طور معمول بعد از چند هفته نمایان می شود.

موارد استفاده

این ترکیب با رایج ترین برندهایی از جمله، اسکالپترا و ایسثتیک بیشتر در نواحی پایین صورت مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج خوبی به جای می گذارد. کاربرد این ژل، برای حجم دهی لب های نازک ، رفع چروک های اطراف دهان ، خطوط خنده و چین های عمقی روی بینی استفاده می شود.

 

 

ویژگی های ژل های تزریقی

بر اساس استاندارد های جهانی، تزریق ژل های خوب از سه ویژگی برخودارند. این ویژگی ها عبارتنداز:

 1. پر کنندگی: ژل ها باید خاصیت پرکنندگی داشته باشند و بتوانند تمام خطوط ریز و درشت، نواحی مختلف بدن و صورت را پر کنند.
 2. حجم دهنده: ژل ها باید قابلیت حجم دهندگی نیز داشته باشند. در واقع باید نیاز بیمار را از حجیم سازی نواحی مختلف صورت و بدن برآورده کنند.
 3. جوانسازی: ژل های استاندارد از خاصیت اسفنجی برخوردارند، این بدین معنی است که پس از تزریق فرد باید احساس شادابی و طراوت داشته باشد.

تزریق ژل و زاویه سازی صورت انجام شده توسط دکتر ارشیا عبداللهی فرد.

 

مراحل تزریق ژل

مشاوره و معاینه: در ابتدا باید به یک پزشک حاذق و با تجربه مراجعه کنید، سپس با توجه به نظر پزشک و بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم پروسه تزریق ژل در شما زیبا جویان مشخص خواهد شد.

آماده سازی: در این مرحله، ناحیه مورد نظر به خوبی با استفاده از یک محلول ضد عفونی کننده، پاکسازی می شود. سپس با استفاده از یک کمپرس یخ، پماد بی حسی و بی حسی های موضعی بکار گرفته می شود تا بیمار طی تزریق هیچ گونه دردی را احساس نکند.

تزریق فیلر: تزریق ژل تنها در چند دقیقه زمان خواهد برد. پس از انجام این تکنیک زیبایی، پزشک محل مورد نظر را به آرامی ماساژ داده و تمامی موارد را بررسی می کند تا در صورت نیاز آن را اصلاح کند.

نکته: جالب است بدانید که حداکثر زمان مورد نیاز، جهت تزریق فیلر حدود یک ساعت خواهد بود.

بررسی نتیجه: در انتها فرایند تزریق توسط بیمار و پزشک با تجربه دکتر ارشیا عبداللهی فرد در تهران بررسی می شود ، تا هیچ گونه مشکلی  وجود نداشته باشد. سپس به منظور تسکین درد و کمک به کاهش تورم و التهاب از کمپرس های یخ استفاده می شود.

عوارض تزریق ژل

در واقع در صورت استفاده از ژل مرغوب و استاندارد و همچنین مراجعه به پزشک متبحر و با تجربه این روش هیچگونه عوارضی در پی نخواهد داشت. اما در برخی موارد نادر، ممکن است بدن برخی از افراد نسبت به ژل واکنش نشان دهد؛ بنابراین داشتن آگاهی از عوارض ژل ها خالی از لطف نیست. این عوارض عبارتنداز:

 • درد
 • تورم
 • خارش
 • کبودی
 • عفونت
 • ایجاد حساسیت
 • گلوله شدن ژل
 • داشتن ظاهری مصنوعی

تزریق ژل - دکتر عبداللهی فرد

اقدامات قبل از تزریق ژل

 1. توصیه می شود از مایعات بیشتری استفاده کنید.
 2. از دو هفته قبل از عمل از دارو هایی همچون ایبوپروفن و آسپرین خودداری نمایید.
 3. حداقل از یک هفته قبل از تزریق ژل، استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکی را کنار بگذارید.
 4. قبل از تزریق فیلر تمام آزمایشات لازم را انجام دهید و نتیجه را در اختیار پزشک معالج خود بگذارید.

بهتر است زیبا جویان در چه سنی برای تزریق فیلر به پزشک مراجعه کنند؟

کاندیدای اصلی این پروسه جوانسازی افراد، در سنین بالای 40 سال هستند. زیرا با گذشت زمان و افزایش سن چین و چروک و کاهش حجم پوست نیز نمایان خواهد شد. بنابراین بهتر است افراد در سن بالا 40 الی 45 سال برای تزریق ژل به بهترین پزشک در تهران دکتر عبداللهی فرد مراجعه کنند. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد مورد نیاز، همچون ایجاد شادابی و طراوت پوست ، ایجاد تقارن و موارد دیگر، افراد می توانند در سن کمتر از 40 سال نیز از این تکنیک بکار گیرند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 1. بهتر است از کلاه آفتابی نیز استفاده کنید.
 2. از دارو های رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 3. پس از گذشت یک روز آرایش کردن مانعی ندارد.
 4. تا چند روز پس از تزریق از نوشیدنی های حاوی الکل ننوشید.
 5. پس از 4 ساعت، استحمام مانعی ندارد اما از آب داغ استفاده نکنید.
 6. به صورت مرتب از دارو هایی که پزشک تجویز نموده استفاده کنید.
 7. به صورت طاقباز بخوابید و سر خود را بالا تر از همیشه قرار دهید.
 8. در صورت احساس خارش ، از دست زدن به صورت خود پرهیز نمایید.
 9. حداقل یک روز استراحت کنید و انجام کار های خود را به تعویق بیاندازید.
 10. توصیه می شود از سدیم و ادویه استفاده نکنید تا از افزایش تورم جلوگیری شود.
 11. شما می توانید به منظور کاهش تورم صورت خود از آنتی هیستامین استفاده کنید.
 12. حداقل تا دو روز از انجام فعالیت های سنگین روزمره یا ورزشی خودداری نمایید.
 13. حداقل تا 8 ساعت پس از تزریق ژل از لمس و ماساژ دادن نواحی مورد درمان خودداری کنید.
 14. حداقل تا دو روز از کمپرس یخ استفاده کنید. شما می توانید کمپرس یخ را در منزل یا از داروخانه ها تهیه نمایید.
 15. حداقل تا سه روز در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید و در صورت بیرون رفتن حتما از کرم های ضدآفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید.

تزریق ژل - دکتر عبداللهی فرد

چه افرادی مجاز به انجام تزریق ژل نیستند؟

 • خانم های شیرده
 • خانم های باردار
 • افراد مبتلا به آسم
 • افراد مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی
 • افرادی که دارای سابقه سکته قلبی هستند.
 • افرادی که دارای سابقه سکته مغزی هستند.

تزریق ژل لب

لب یکی از مهم ترین اجزای صورت است که با افزایش حجم آن ، تغیرات شگرفی در چهره ایجاد شده و زیبایی صورت را دوچندان خواهد کرد.حجم لب ، ارتفاع و برجستگی آن بسته به عوامل مختلف همچون سن یا وراثت در هر فرد متفاوت می باشد. افراد می توانند با تزریق ژل لب بالا، پایین یا هر دو لب به صورت همزمان، به افزایش حجم آن ها کمک نمود.برای این روش از ژل هیالورونیک اسید استفاده شده و پس از بی حس کردن لب ها، ژل توسط سرنگ بسیار ریز به لب تزریق خواهند شد.

 

تزریق ژل برای از بین بردن چین و چروک

یکی از کاربردهای ژل ، حجم دهی و جوانسازی پوست است. با حجم دهی چین و چروک هایی ، مثل خطوط دور چشم ، اطراف لب ، پیشانی ، بینی و غیره خود به خود محو می شوند.

تزریق ژل برای از بین بردن سیاهی زیر چشم

با تزریق ژل به زیر چشم ، گودی و سیاهی آن از بین می رود ، چون با این عمل رطوبت و انسجام پوست افزایش می یابد.

ژل های دائمی بهتر است یا موقت؟

اگر برای اولین بار قصد تزریق ژل را دارید از جانب پزشک خوب و با تجربه در تهران دکتر ارشیا عبداللهی فرد  توصیه می شود ، تا از نوع موقت آن استفاده کنید. زیرا این دسته ژل ها در صورت عدم رضایت بیمار پس از مدتی از بین رفته و به صورت دائمی باقی نخواهند ماند ، در صورتی که ژل های دائمی به راحتی جذب نشده و ممکن است تا مدت ها باقی بماند.

نکته: بهتر است بدانید که در صورت عدم رضایت از این تکنیک جوانسازی ، می توانید با مراجعه به پزشک خوب در تهران و بکارگیری از آنزیم هیالورونیداز آن را از بین ببرید.

آیا بعد از تزریق ژل ، در صورت پشیمانی ، می توان آن را از بین برد؟

در برخی موارد ، با استفاده از نوعی آنزیم به نام هیالورونیداز امکان از بین بردن ژل تزریق شده وجود دارد. اما توصیه بیشتر پزشکان در این خصوص ، این است که اگر رضایت شما بعد از تزریق ، در نتیجه به دست آمده ، محقق نشد ، بهتر است صبر کنید تا به‌مرور زمان ، اثر ژل از بین برود. علت چنین توصیه ای دردناک بودن فرایند تزریق آنزیم هیالورونیداز است.

نتیجه تزریق ژل چند روز بعد ، نمایان می شود؟

اغلب ، بلافاصله بعد از تزریق ژل ، نتیجه آن قابل‌مشاهده است. اما معمولاً لازم است ۲ تا ۴ روز بگذرد تا تورم و کبودی در ناحیه تزریق ، از بین برود و نتیجه بهتر دیده ‌شود. تزریق ژل این مزیت را به همراه دارد که باعث تشدید فرایند کلاژن‌سازی که در واقع جواهر جوانسازی پوست است نیز می شود. این فرایند در طول یک دوره چند ماهه بعد از تزریق ژل اتفاق می افتد.

تزریق فیلر لب و جانه - دکتر ارشیا عبداللهی فرد

چه مدت بعد از اولین دوره تزریق ژل ، دوباره باید آن را تمدید کنیم؟

نتیجه به دست آمده از این روند زیبایی ، معمولاً موقتی است و پس از ۶ تا ۱۸ ماه به ‌مرور از بین می‌رود. زمانی که چند بار، این پروسه زیبایی تمدید می شود ، کلاژن‌سازی در پوست فعال شده و نتیجه به دست آمده از تزریق ، ماندگارتر می‌شود.

تزریق ژل برای صورت های لاغر

گونه‌ها و برجستگی آنها نقش به سزایی در جوانسازی صورت و جذابیت آن دارند. در صورت های لاغر ، فرم و حجم دادن به گونه و برجسته آن ، کمک می کند و امروزه تزریق ژل به گونه بعنوان یک گزینه بسیار پرطرفدار به ایجاد کانتوری جذاب در صورت کمک می کند.
این فرایند زیبایی برای صورت های لاغر گزینه بسیار مناسبی است و برخی افراد که به دلیل افزایش سن یا بنا به دلایل ژنتیکی ، حجم گونه‌ کمی دارند و صورت آن‌ها افتاده و لاغر به نظر می‌رسد می‌توانند با تزریق ژل ، به کانتوری جذاب در چهره دست پیدا کنند.

در صورت ترکیدن ژل چه باید کرد؟

تزریق ژل به طور کلی فرایندی است که در صورت اجرا به دست یک متخصص حرفه ای ، ماهر و باتجربه عوارض بسیار کمی را به همراه دارد. به همین دلیل دکار ارشیا عبداللهی فرد بهترین متخصص تزریق ژل در تهران همیشه به متقاضیان این فرایند زیبایی به کار گیری دقت لازم در فاز انتخاب متخصص را توصیه می کند تا به این ترتیب از قرار گرفتن در معرض مشکلاتی از قبیل ایجاد عفونت و آبسه یا حتی عوارض شدیدتر از قبیل ترکیدن ژل در امان بمانند. درصورتی که چنین عارضه ای در موارد بسیار نادر اتفاق بیافتد ، پزشک ، محل تزریق را برش داده و عفونت را خارج می‌کند.

آیا می توان بعد از تزریق ، ژل را از بین برد؟

در برخی موارد می‌توان با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز ژل تزریق شده به ناحیه مورد نظر را از بین برد. ژل‌هایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند، با تزریق این آنزیم حل شده و از بین می‌روند. البته در اکثر موارد ، پیشنهاد متخصص خوب تزریق ژل در تهران این است که اگر از نتیجه درمان رضایت ندارید ، مدتی صبر کنید تا ژل به‌ مرور از بین برود. علت چنین توصیه ای این است که تزریق آنزیم هیالورونیداز دردناک است.

ژل تا چند روز بعد از تزریق اثر می‌کند؟

نتایج به دست آمده از تزریق ژل‌ معمولاً بلافاصله بعد از تزریق قابل‌ مشاهده است. بعد از ۲ تا ۴ روز با فروکش کردن ورم و کبودی احتمالی ، نتیجه بهتر دیده می‌شود. تزریق ژل در تهران علاوه بر جنبه های زیبایی ، کلاژن‌سازی پوست را نیز تقویت می کند. این فرایند اغلب تا چند ماه بعد از تزریق فرایند ادامه دارد.

تفاوت ژل دائمی یا موقتی

استفاده از ژل‌های موقت اغلب برای افرادی که برای اولین بار قصد تزریق ژل را دارند توصیه می شود تا در صورت عدم رضایت در کمتر از یک سال به حالت قبل بازمی‌گردد. در صورت راضی بودن داوطلب از نتایج تزریق در مرحله تمدید می توان از ژل‌های دائمی استفاده کرد.

هزینه تزریق ژل در تهران

قبل از معاینه بیمار و مشاوره با او نمی توان هزینه دقیقی را برای وی مشخص کرد زیرا تعیین هزینه دقیق به فاکتورهای بسیاری همچون نوع و برند ژل و همچنین میزان ژل مورد استفاده و دستمزد پزشک بستگی دارد.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
5 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
mahsa
mahsa
1 سال گذشته

دکتر عبداللهی فرد پوست لبم خیلی خشک میشه ، این موضوع میتونه مانع از تزریق ژل لب بشه؟

drabdolahi11
drabdolahi11
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  mahsa

خشكي لب ها مانع از تزريق ژل نمی شود.

شیدا
شیدا
1 سال گذشته

دکتر عبداللهی فرد من حدود یک ماهه پیش ژل لب تزریق کردم ، اما از فرمش خوشم نمیاد ، می تونم تغییرش بدم با تزریق مجدد؟

drabdolahi11
drabdolahi11
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  شیدا

باید توسط پزشک معاینه شوید.

شیدا
شیدا
9 ماه ها گذشته

جناب دکتر عبداللهی فرد درسته که بعد از تزریق فیلر ممکنه پوست آسیب ببینه ؟ من خیلی تنگران این موضوع هستم لطفا راهنمایی کنید ممنون