آخرین مقالات

اشتراک گذاری

لیزر موهای زائد در تهران

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد در تهران

لیزر موهای زائد در تهران : حذف موهای زائد به وسیله لیزر ، توسط میلیون ها زن و مردی که در آرزوی رهایی از شر موهای اضافی و استفاده از روش های مختلف موقتی برای از بین بردن موهای زائد هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لیزر موهای زائد در تهران

 

لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند؟

طول موج های نور تولید شده توسط دستگاه لیزر، به شکلی بی خطر در صدها فولیکول به طور همزمان در یک پالس واحد نور جذب می شود. این پالس تنها کسری از ثانیه طول می کشد ولی به سرعت موی موجود را تبخیر می کند. حرارت کنترل شده، قابلیت تولید مو توسط فولیکول را غیر فعال کرده و نتایج ماندگاری را بر جای می گذارد.

مزایای لیزر موهای زائد

 • ظاهری زیبا:

لیزر موهای زائد می تواند به شما در لذت بردن همیشگی از پوستی صاف کمک کند. دیگر در بین دوره های رشد مو کلافه نمی شوید. اگر از تیره دیده شدن فولیکول های موهایی که به تازگی با تیغ از روی پوست جدا شده اند رنج می برید، لیزر می تواند به ناپدید شدن همیشگی آن ها کمک کند.

 • صرفه جویی در هزینه:

 لیزر موهای زائد در تهران ممکن است پر هزینه به نظر برسد، ولی در گذر زمان در هزینه زیادی صرفه جویی می کند. در مدت زمان طولانی ، لیزر کردن موهای زائد هزینه کمتری را در مقایسه با نیاز به صرف هزینه مستمر برای وکس کردن ، الکترولیز و دیگر روش های از بین بردن موهای زائد  به شما تحمیل خواهد کرد. به علاوه از دیدن مقرون به صرفه بودن هزینه از بین بردن موهای زائد با لیزر  شگفت زده می شوید.

 • صرفه جویی در زمان:

هر زن باید در طول سال حداقل 52 ساعت زمان را صرف پاک کردن موهای زائد با تیغ کند. دیگر تمیز کردن روزانه موهای زائد با تیغ و وکس کردن ماهانه را کنار بگذارید.

تفاوت بین IPL و لیزر موهای زائد چیست؟

IPL اقدامی برای از بین بردن موهای زائد است که نشان لیزر را دارد ولی در واقع در آن از لیزر استفاده نمی شود.این روند برای موقعیت های مختلف پوستی از قبیل لکه های سیاه مفید می باشد، ولی تحقیقات بالینی و تجربه نشان داده است که یک لیزر واقعی راه حل دائمی تری برای از بین بردن موهای زائد می باشد.

چه تعداد درمان لیزر موهای زائد مورد نیاز است؟

سه چرخه اصلی رشد موهای زائد وجود دارد: آناژن، کاتاژن و تلوژن.

لیزر موهای زائد بر روی مو در فاز رشد آناژن اثر می گذارد. بنابراین به منظور از کار انداختن هر دسته مو در زمان ورود آن به فاز رشد فعال، بیمار باید چند دوره درمان را سپری کند. تعداد میانگین درمان ها برای بیشتر نواحی، 6 تا 8 دوره است.

صورت معمولاً به درمان های مکرر (در فواصل 4 تا 6 هفته ای) نیاز دارد در حالیکه پاها و کمر به درمان های کمتری نیاز دارند.

مطالعات نشان می دهد که بسیاری از بیماران بعد از لیزر موهای زائد در تهران می توانند به کاهش موی 85 تا 95 درصدی دست پیدا کرده و درصد باقی مانده موها، نرم تر و روشن تر خواهند بود.

اقدامات قبل و بعد از لیزر موهای زائد در تهران

 • قبل از درمان موهای زائد را با تیغ پاک کنید به طوری که انرژی بتواند فولیکول های مو را مورد هدف قرار داده و بر روی سطح پوست هدر نرود.
 • از وکس یا اپیلاسیون کردن یا برداشتن موهای زائد با موچین حداقل به مدت 6 هفته قبل از اولین جلسه در سراسر دوره درمان خودداری کنید. ریشه مو باید به منظور مورد هدف قرار گرفتن توسط لیزر در پوست باقی بماند تا لیزر به رنگدانه مو حمله کند.
 • به مدت 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد در تهران ، از برنزه کردن پوست خودداری کنید. برنزه کردن، ملانوسیت های پوست را فعال کرده، انرژی لیزر زیادی را در سطح پوست جذب کرده و به طور بالقوه باعث معکوس شدن واکنش ها می شود.
 • بعد از درمان اندکی قرمزی و تورم در ناحیه درمان بر روی پوست باقی می ماند که ظرف چند هفته فروکش می کند. به کارگیری کمپرس های سرد و آلئوورای خالص خنک شده به تسکین پوست کمک می کند.
 • ناحیه درمان را تمیز نگه دارید و در زمان بیرون رفتن از منزل، از کرم ضد آفتاب با SPF30  استفاده کنید.

لیزرباعث از بین رفتن همیشگی موهای زائد می شود؟

معمولا برای از بین بردن موهای زائد با لیزر توصیه می شود که بین ۶ تا هشت جلسه باید در جلسات درمان شرکت کنید. البته، تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد به طور دائمی به جنس موهای بدن انسان و چرخه رشد و استراحت آنها وابسته است. بسیاری از افرادی که در دوره درمان کامل لیزر موهای زائد در تهران را طبق برنامه و چارت مشخص شده برای آنها شرکت کرده اند ريال نتیجه ای مطلوب را گرفته و از شر موهای زائد خلاص شده اند.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

اندکی قرمزی در ناحیه لیزر شده و تحریک‌ شدن پوست تقریباً تا چند روز بعد از لیزر موهای زائد در تهران  کاملاً طبیعی است. این روش پرطرفدار برای از بین بردن موهای زائد ، تقریباً بدون عوارض است البته مشروط بر اینکه به دست یک متخصص باتجربه و مجرب و با رعایت تمامی اصول ایمنی و بهداشتی انجام شده باشد.
در صورتی که در انتخاب پزشک دقت و توجه لازم را به کار نگیرید ، ممکن است خود را در معرض برخی عوارض شدید از قبیل موارد زیر قرار دهید:
 • سوختگی و تاول
 • عفونت پوستی
 • افزایش ضخامت موهای زائد
 • ایجاد حساسیت شدید پوست

آیا لیزر موهای زائد برای آقایان نیز قابل اجرا است؟

لیزر موهای زائد مردان - دکتر ارشیا عبداللهی فرد

آقایان نیز مانند خانم‌ها می توانند از مزایای لیزر موهای زائد در تهران برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنند. برخی از آقایان در زمان تراشیدن موی زائد دچار حساسیت و تحریک پوستی می‌شوند ولی زمانی که لیزر انجام می دهند دیگر از تاثیرات منفی این مشکلات ، خلاص می شوند

آیا لیزر موهای زائد در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

تغییرات هورمونی در دوران بارداری و شیردهی تغییراتی را در ضخامت موهای زائد و میزان آنها بوجود می آورد و ممکن است اثربخشی لیزر را کم کند. با توجه به حساس بودن دوره شیردهی ، بهتر است برای حفظ جوانب احتیاط ، از انجام لیزر موهای زائد در تهران در طول دوره شیردهی خودداری شود.

آیا نتیجه لیزر موهای زائد دائمی است؟

معمولا بعد از سپری کردن دوره درمان ۶ تا هشت جلسه ای لیزر موهای زائد در تهران که طبق برنامه‌ریزی اجرا شده است نتیجه مطلوبی از بین بردن موهای زائد به دست آمده و رشد موهای زائد در نواحی تحت درمان به طور دائمی متوقف می شوند. با توجه به اینکه موها چرخه رشد و استراحت را سپری می کنند اگر در زمان لیزر موهای زائد ، بخشی از فولیکولهای مو در ناحیه مورد نظردر فاز استراحت باشد ، تغییری در توقف رشد آنها ایجاد نمی شود و در نتیجه لازم است تعداد جلسات تعیین شده توسط متخصص خوب لیزر در تهران در فاصله زمانی برنامه‌ریزی شده تان را به طور کامل به اتمام برسانید.

آیا آقایان هم می‌توانند موهای زائد خود را لیزر کنند؟

آقایان نیز مانند خانم‌ها از داوطلبین این تکنیک پرطرفدار برای از بین بردن موهای زائد با لیزر هستند و می توانند با مراجعه به یک متخصص لیزر خوب و با تجربه در تهران  با بهره گرفتن از فواید و کاربردهای یک دستگاه مناسب ازشر موهای زائد خلاص شوند.
نواحی سینه و شکم ، گردن و شانه ، پشت ، بازوها ، زیر بغل ، خط ریش ، دست‌ها و پاها ، نواحی خصوصی بدن مواردی هستند که آقایان اغلب برای لیزر موهای زائد در تهران مراجعه می کنند.

خطر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

تغییرات هورمونی در دوران شیردهی باعث شدت گرفتن رشد موهای زائد می شود و در صورتی که در این دوره برای لیزر موهای زائد در تهران اقدام کنید اثربخشی درمان مطلوب نخواهد بود. البته صحت یا سقم خطرناک بودن لیزر در دوره شیردهی هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

انتخاب بهترین متخصص لیزر موهای زائد

در حال حاضر دستگاه‌های مختلفی برای لیزر موهای زائد وجود دارند و هر کدام متناسب با جنس و رنگ پوست یا نازکی و ضخامت مو کاربردهای متنوعی دارند. به همین دلیل لازم است به متخصصی مراجعه کنید که به این جنبه های تکنیکی و حرفه ای فرایند کاملاً وارد بوده و با استفاده از دستگاه متناسب با نوع پوست شما خدمات لیزر بهتری را ارائه دهد. دکتر ارشیا عبداللهی فرد بهترین متخصص لیزر موهای زائد در تهران با بهره گیری از بهترین تکنیک ها و دستگاه های روز متناسب با نیازهای هر زیباجو بهترین نتیجه درمان را در اختیار مراجعین قرار می دهد.

لیزر موهای زائد در بیکینی

ناحیه شرمگاهی یکی از نواحی از بدن است که وجود موهای زائد در آن بسیار آزاردهنده بوده و در واقع لیزر کردن این ناحیه یکی از پرطرفدارترین انواع لیزر موهای زائد در تهران می باشد. این فرایند کمک می کند تا در این ناحیه از بدن خود ، به یک پوست بدون مو و نرم و لطیف دست پیدا کرده و خط بیکینی تمیزی داشته باشید.

لیزر مو‌های زائد در چه سنی باید انجام شود؟

سن مناسب برای انجام فرایند از بین بردن مو‌های زائدبا لیزر اغلب برای افراد بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود، در این سن ، الگوی رشد مو‌ها تثبیت شده است. برای اینکه نوجوانانی که وجود موهای زائد در بدنشان برای آنها آزار دهنده است و می خواهند بدانند که آیا می توانند از مزایای این فرایند برای رهایی از موهای زائد استفاده کنند یا خیر بهتر است با یک متخصص لیزر موهای زائد در تهران مشورت کنند.

آیا لیزر مو در دوران پیری برای پوست ضرری ندارد؟

لیزر مو‌های زائد خوشبختانه محدودیت سنی ندارد. البته با افزایش سن ، ممکن است تغییراتی در الگوی رشد مو ایجاد کند. در صورتی که فرد پوست سالمی داشته باشد و دارویی که اختلالی را در فرایند درمان ایجاد کند مصرف نکرده یا به بیماری که محدودیتی را در فرایند درمان ایجاد کند مبتلا نباشد می تواند تحت این فرایند زیبایی ، درمان شود.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات