مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد : با وجود اینکه لیزر موهای زائد روشی ایمن بوده و در صورت انجام توسط پزشکی مجرب و بهره گیری از دستگاهی به روز، مطمئن و پیشرفته عوارض خاصی را برای افراد به همراه نخواهد داشت ولی افراد می بایست نکات و دستورالعمل هایی را بعد از انجام این روش رعایت نموده و انجام دهند. رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم نه تنها در مطلوب بودن هر چه بیشتر نتیجه به دست آمده از این روش موثر هستند بلکه احتمال بروز عارضه بعد از لیزر موهای زائد را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و سبب ایجاد تسریع در دوران نقاهت و بهبودی فرد می شوند.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

از جمله مهم ترین نکاتی که افراد باید بعد از لیزر کردن موهای زائد بدن شان رعایت نمایند عبارتنداز:

  • به مدت 24 ساعت از هیچ گونه مواد شوینده ای بر روی ناحیه لیزر شده استفاده نکنید.
  • توصیه دکتر ارشیا عبداللهی فرد به افراد این است که به مدت 24 ساعت از حمام کردن خودداری نمایند با این حال و در صورتی که فرد اصرار به حمام کردن داشته باشد بهتر است این کار را بدون بهره گیری از مواد شوینده و با آب ولرم انجام دهد. از استحمام با آب خیلی گرم جداً خودداری نمایید.
  • لازم است افراد به مدت 10 روز از قرار دادن ناحیه لیزر شده در معرض نور مستقیم خورشید به طور طولانی مدت خودداری نموده و هر 4 ساعت یکبار بر روی موضع مورد نظر کرم ضد آفتاب بزنند.
  • به مدت 3 روز بعد از لیزر موهای زائد و هر 8 ساعت بر روی نواحی لیزر شده از کرم زینک و بتامتازون استفاده نمایید. در صورتی که لیزر بر روی صورت انجام شده باشد بهتر است به جای کرم بتامتازون از کرم مومتازون استفاده کنید.
  • به هیچ عنوان پوست خود را در طی جلسات لیزر موهای زائد با روش های مختلفی همچون سولار و گرفتن حمام آفتاب، برنزه نکنید.
  • موهای رشد کرده در طی جلسات لیزر موهای زائد را فقط با استفاده از ژیلت شیو کنید.
  • امکان مشاهده دانه های سیاه رنگ مو بعد از لیزر بر روی پوست وجود دارد. در اینصورت نگران نشوید زیرا این امر کاملاً عادی بوده و آن دانه های سیاه ریشه موهای سوخته هستند.

نکاتی در رابطه با لیزر موهای زائد :

  • حداقل فاصله لازم بین جلسات لیزر 30 روز می باشد لذا از اصرار برای کم کردن فاصله میان جلسات بپرهیزید.
  • خانم هایی با سنین کمتر از 50 سال که دارای موی زائد در نواحی دور سینه، صورت، کشاله ران و شکم خود هستند لازم است قبل از لیزر، سونوگرافی تخمدان و آزمایش هورمونی انجام دهند.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر