میکرودرم

میکرودرم چیست ؟

برای اولین بار میکرودرم ، در ایتالیا در سال 1985 میلادی انجام شد و با مرور زمان کشور های اروپایی نیز از این روش جهت جوانسازی پوست و از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده کردند ؛ در حال حاضر این روش ، در سراسر جهان به عنوان یک روش ایمن و تاثیر گذار در جوانسازی پوست رواج یافته و انجام آن به افراد بسیاری پیشنهاد می شود .

میکرودرم

میکرودرم چگونه انجام می شود ؟

میکرودرم ، روشی غیرتهاجمی و ایمن جهت جوانسازی پوست می باشد ؛ در حین انجام آن پس از تمیز کردن پوست ، با استفاده از یک دستگاه تراش های بسیار سطحی در لایه فوقانی پوست ایجاد می شود ؛ بدین ترتیب پوست ، تحریک به کلاژن سازی شده و در نتیجه پوست جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد ؛ پس از اتمام آن ، پوست شسته شده و کرم تجویزی پزشک در ناحیه مورد نظر مالیده می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز در این روش از جوانسازی پوست ، بسته به میزان جواب دهی پوست مشخص می گردد.

مدت زمانی که انجام این روش از جوانسازی پوست ، به طول می انجامد ، تقریبا 20 دقیقه می باشد.

این روش ، دوران نقاهت نداشته و بیماران بلافاصله از انجام آن می توانند به امور شخصی خود بپردازند .

میزان درد ناشی از میکرودرم

در رابطه با میزان درد ناشی در این روش از جوانسازی پوست ، باید ذکر شود که این روش ، کاملا روشی بدون درد است و تا به امروز هیچ گونه گزارشی در رابطه شکایت از درد ناشی از آن دریافت نشده است.

مزایای ميکرودرم

 • بدون درد
 • عدم نیاز به استراحت
 • قابل مشاهده بودن نتایج فوری
 • بدون عوارض
 • موثر برای تمامی انواع پوست
 • عدم نیاز به بیهوشی

معایب ميکرودرم

این روش از جوانسازی پوست ، روشی مناسب برای جوش های شدید ، آماس پوست ، جوش های فعال روزانه و غیره نیست.

به منظور دستیابی به نتایج ماکزیمم و مطلوب از روش میکرودرم ، باید چندین جلسه درمانی انجام گیرد.

کاربرد ميکرودرم

با انجام میکرودرم ، می توان بسیاری از مشکلات پوستی هم چون تیرگی پوست ، لکه های پوستی ، جای جوش ، چین و چروک های کم عمق ، تاتو ، خالکوبی سطحی ، جای آبله مرغان ، کوچک کردن منافذ پوست ، جوش های سر سیاه ، ترک های پوستی و غیره را برطرف کرد.

میکرودرم

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ

از روش میکرونیدلینگ ، به منظور رفع اسکارهای عمیق پوستی استفاده می شود ؛ در حالکی که میکرودرم ، بیشتر جنبه لایه برداری سطحی از پوست دارد.

اقدامات قبل از میکرودرم

 • نکته بسیار مهم قبل از انجام آن ، در این باره می باشد ؛ افردی که قصد انجام این روش از جوانسازی پوست را دارند ، حداقل باید از سه روز قبل از انجام آن ، از کرم های حاوی AHA و رتینول استفاده نکنند .
 • استفاده از هرگونه کرم و پمادهای لایه بردار از 3 روز قبل از انجام آن ، در افرادی که قصد انجام این روش از جواسازی پوست را دارند ، ممنوع می باشد.
 • آقایانی که قصد انجام میکرودرم را دارند ، باید 3 الی 4 ساعت قبل از انجام آن ، صورت خود را اصلاح کنند.

مراقبت بعد از میکرودرم

 1. بروز کمی قرمزی و سوزش پس از انجام ميکرودرم مسئله ای عادی و طبیعی می باشد ، که در تمامی افراد رخ می دهد ؛ بیماران جهت رفع این عارضه باید از پمادهای تجویزی پزشک استفاده کنند ، لازم به ذکر است در صورتی که قرمزی پوست پس از گذشت 30 دقیقه از بین نرفت ، باید از کرم های رفع التهاب استفاده شود .
 2. در صورتی که ميکرودرم ، در سطوح عمیق پوست انجام گرفته باشد به افراد توصیه می شود ، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.
 3. بهتر است کسانی که ميکرودرم انجام داده اند ، به منظور نتیجه گیری بهتر از کرم های مرطوب کننده ، ماسک های ویتامینه و از این قبیل موارد استفاده کنند ؛ چرا که تاثیر گذاری این موارد ، پس از انجام ميکرودرم چند برابر خواهد شد .
 4. افرادی که ميکرودرم انجام داده اند ، باید حداقل به مدت 3 روز از کرم های حاوی وتینول استفاده نکنند.
 5. کسانی که ميکرودرم انجام داده اند ، بهتر است حداقل به مدت 24 ساعت از استحمام با آب داغ اجتناب کنند.
 6. اصلاح صورت در آقایان پس از گذشت 12 ساعت از انجام ميکرودرم ، بلامانع می باشد.
 7. بانوانی که ميکرودرم انجام داده اند ، حداقل پس از 3 الی 4 روز از انجام آن می توانند از بند ، موم و غیره استفاده کنند.

هزینه میکرودرم

هزینه این روش از جوانسازی پوست صورت ، بسته به پارامترهای گوناگونی متفاوت می باشد ؛ به همین علت در صورتی که تمایل به آگاهی از هزینه ميکرودرم را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر