پلاسماجت

کاربرد پلاسماجت چیست ؟ عوامل بسیاری همچون قرارگیری در معرض آلاینده های محیطی، مصرف سیگار و به طور کلی داشتن شیوه نادرست زندگی موجب ایجاد چین و چروک و خطوط در اطراف چشم ها شده و اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد. برای رفع مشکل ذکر شده روش های بسیاری وجود دارد که یکی از بهترین ، بروزترین و موثرترین آن ها پلاسماجت می باشد. دکتر عبداللهی فرد متخصص پوست ، مو و لیزر ، انواع خدمات  جوانسازی پوست در تهران را ارائه می دهد.

پلاسماجت

پلاسماجـت چیست؟

به طور کلی می توان گفت که پلاسماجت را پلاسماتراپی ، پلاسماپن و پلکسر نیز می نامند. در واقع پلاسما جت یکی از جدیدترین تکنیک های جوانسازی پوست محسوب می شود و امروزه طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است.

در این روش در سطح پوست نقاط ریزی با فاصله کم ایجاد می شوند. در واقع این نقاط سوزانده می شوند و پس از مدتی رد آن ها به طور کامل از بین می رود.

این کار موجب می شود تا قسمت هایی از لایه های عمیق پوست تبخیر شوند و منجر به جمع شدن پوست خواهد شد. این عملکرد موجب می شود که پلاسماجت برای لیفت قسمت های متفاوت، مورد استفاده قرار گیرد.

از طریق پلاسماجت می توان خطوط عمیق صورت را نیزاز بین برد. به طور کلی پلاسماجت جایگزین مناسبی برای تکنیک های جراحی پلک می باشد. لازم به ذکر است هزینه های درمان آن نیز کمتر از سایر روش هاست.

کاربرد پلاسماجت

 • درمان افتادگی پلک ها
 • رفع جای جوش
 • درمان چین و چروک های گردن و صورت
 • کم رنگ نمودن خال های رنگی و لکه های پیری

موارد منع استفاده از پلاسماجت

 1. افرادی که به بیماری های مزمنی همچون صرح و التهابات حاد ابتلا دارند.
 2. خانم هایی که در دوران حاملگی هستند.
 3. اشخاصی که در موضع تحت درمان دارای اشیاء فلزی می باشند.

پلاسماجت

روش کار پلاسماجت به چه صورت می باشد؟

در واقع پلاسماجت یکی از موثرترین روش های جوانسازی است که طی آن نیاز به برداشتن پوست نیست.

در این روش با استفاده از دستگاه، یونیزاسیون سلولی اتفاق می افتد و لایه سطحی پوست از حالت جامد به گاز تبدیل خواهد شد که این حالت منجر به جمع شدن لایه های عمقی و تحتانی پوست خواهد شد.

لازم به ذکر است پس از اتمام درمان ، پوسته های ریزی به روی پلک ایجاد می شوند که پس از یک هفته برطرف شده و پلک به حالت طبیعی باز می گردد.

لیفت پلک با پلاسـماجت

لیفت پلک یکی از مهم ترین کاربرد های پلاسما جت محسوب می شود و اغلب افراد برای برطرف نمودن افتادگی های خفیف یا متوسط پلک خود از این روش استفاده می کنند.

به کار گیری از این روش بدون عارضه بوده و نیاز به بیهوشی ندارد. همچنین پس از اتمام درمان زخم و اسکاری در پی نخواهد داشت.

برای انجام لیفت پلک توسط پلاسما جت ، به مدت 20 دقیقه کرمی موضعی به روی پلک زده می شود و سپس با استفاده از دو روش اسکن و نقطه به نقطه ، درمان انجام خواهد شد.

طول درمان حدودا نیم ساعت است و یک الی سه جلسه درمانی ، با فاصله زمانی یک ماه و نیم جهت انجام پلاسما جت نیاز است.

پلاسماجت

اقدامات قبل از پلاسما جت

 • تحقیق در رابطه با روش پلاسما جت : افراد قبل از اقدام برای انجام این روش جوانسازی پوست و هر روش و عمل زیبایی دیگر باید در رابطه با مواردی همچون مزایا، معایب، عوارض و هزینه های آن اطلاعات لازم را کسب نمایند تنها در این صورت است که می توانند تصمیم درستی برای انجام روش مورد نظرشان اتخاذ کنند.
 • انتخاب یک پزشک خوب: برای اینکه انجام این روش بهترین نتیجه را برای شما به دنبال داشته باشد لازم است تا با انجام تحقیقات دقیق یک پزشک خوب و متبحر در این زمینه را انتخاب کنید.
 • مشاوره با پزشک: مشکل خود و تمام انتظاراتی که از انجام این روش دارید را با پزشک خود مطرح نمایید.

ایشان با شنیدن توقعات تان به شما خواهند گفت که آیا انجام این روش برای شما مناسب است یا خیر.

 • ممکن است پزشک آزمایشاتی را برای تان تجویز کرده و سوالاتی را درباره وضعیت سلامت تان بپرسد که باید آن ها را انجام داده و به پرسش ها پزشک پاسخ دقیق بدهید.
 • از مصرف هر نوع داروی رقیق کننده خون مثل آسپرین اجتناب نمایید.

مراقبت های بعد از پلاسـماجت

برای دستیابی به بهترین نتایج جوانسازی از پلاسماجت همچون سایر روش های جراحی و جوانسازی دیگر لازم است تا افراد بعد از آن یکسری نکات مراقبتی را رعایت نمایند.

بعد از اتمام پلاسماجت دکتر ارشیا عبداللهی فرد تمام دستورالعمل هایی که افراد باید رعایت نمایند را خدمت تان توضیح خواهد داد. با اینکه این نکات مراقبتی چندان دشوار و سخت نیستند ولی پشت گوش نیانداختن و رعایت دقیق آن ها بر مطلوب بودن نتیجه به دست آمده تاثیر بسیار چشمگیری خواهد داشت.

اطلاع از این مراقبت ها و رعایت آن ها همچنین از بروز عوارض جدی در شما جلوگیری کرده و موجب سرعت بخشیدن به روند بهبودی تان می شود.

پلاسماجت

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از پلاسما جت چیست ؟

از جمله مهم ترین نکاتی که افراد باید بعد از پلاسماجت رعایت نمایند عبارتند از:

 • طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک به هیچ عنوان اقدام به برنزه کردن پوست خود با هیچ یک از روش ها آفتاب گرفتن، استفاده از اسپری، سولاریوم و غیره نکنید.
 • به مدت طولانی مدت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید زیرا اشعه فرابنفش موجود در آن برای پوست زیان بار خواهد بود.
 • هنگام خروج از منزل حتماً از کرم ها ضد آفتاب متناسب با پوست خود استفاده نمایید. این کرم ها اشعه های مضر آفتاب را خنثی نموده و بدین ترتیب از پوست محافظت می نماید.
 • بعد از انجام پلاسماجت از روش هایی همچون لایه بردارهای شیمیایی، لیزر درمانی، تزریق فیلر ها و بوتاکس بهره نگیرید زیرا می توانند روند درمان را با اختلال مواجه نموده و منجر به وارد کردن آسیب به ناحیه تحت درمان با پلاسماجت شوند.
 • بهتر است حداقل تا چند روز بعد از انجام این روش جوانسازی اقدام به استفاده از لوازم آرایشی در موضع تحت درمان نکنید زیرا امکان دارد ترکیبات به کار رفته در لوازم آرایش موجب بروز عوارض جانبی همچون عفونت در شما شده و نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.
 • امکان تحت تاثیر قرار گرفتن نتایج ناشی از پلاسماجت با حرارت زیاد وجود دارد. از همین رو توصیه می شود طی روزهای ابتدایی بعد از انجام این روش جوانسازی پوست ، ناحیه تحت درمان را با آب خیلی داغ شستشو ندهید، در معرض حرارت زیاد قرار نگرفته و از رفتن به استخر و استفاده از سونا به مدت حداقل 14 روز بعد از درمان با پلاسماجـت خودداری کنید.
 • احساس سوزش و بروز کمی تورم از عوارض شایع بعد از پلاسماجت می باشد که استفاده از کمپرس سرد تاثیر زیادی در کاهش تورم ناشی از این روش جوانسازی دارد و غیره.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر