آخرین مقالات

اشتراک گذاری

پلاسما جت

عوامل بسیاری همچون قرارگیری در معرض آلاینده های محیطی، مصرف سیگار و به طور کلی داشتن شیوه نادرست زندگی موجب ایجاد چین و چروک و خطوط در اطراف چشم ها شده و اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد. برای رفع مشکل ذکر شده روش های بسیاری وجود دارد که یکی از بهترین ، بروزترین و موثرترین آن ها پلاسما جت می باشد. دکتر ارشیا عبداللهی فرد متخصص پوست ، مو و لیزر ، انواع خدمات  جوانسازی پوست در تهران را ارائه می دهد.

پلاسماجت

پلاسما جـت چیست؟

به طور کلی می توان گفت که پلاسما جت را پلاسماتراپی ، پلاسماپن و پلکسر نیز می نامند. در واقع این تکنیک یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست محسوب می شود و امروزه طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است.در این روش پزشک خوب در تهران دکتر عبداللهی فرد ، در سطح پوست نقاط ریزی با فاصله کم ایجاد می کند. در واقع این نقاط سوزانده می شوند و پس از مدتی رد آن ها به طور کامل از بین می رود. این کار موجب می شود تا قسمت هایی از لایه های عمیق پوست تبخیر شوند و منجر به جمع شدن پوست خواهد شد. این عملکرد موجب می شود که ابن روش برای لیفت قسمت های متفاوت، مورد استفاده قرار گیرد.از طریق آن می توان خطوط عمیق صورت را نیزاز بین برد. به طور کلی جایگزین مناسبی برای تکنیک های جراحی پلک می باشد. لازم به ذکر است هزینه های درمان آن نیز کمتر از سایر روش هاست.

کاربرد پلاسما جت

 • رفع جای جوش
 • درمان افتادگی پلک ها
 • درمان چین و چروک های گردن و صورت
 • کم رنگ نمودن خال های رنگی و لکه های پیری

پلاسما جت چگونه بر سفت تر شدن پوست تاثیر می گذارد؟

با حرکت دادن دستگاه پلاسما جت بر روی پوست زیبا جو ، یونیزاسیون به وجود می آید که بافت های پوست را تحریک می کند. انرژی حاصل از پلاسما به جریان در آمده و شکل گیری کلاژن پوست را نیز تحریک می کند. این امر سبب تحریک فیبر های کلاژن شده و آسیب دیدگی های ناشی از تاثیرات منفی و مخرب نور خورشید را بهبود می بخشد. علاوه بر آن چین و چروک های موجود بر روی پوست ، کاهش می یابد و سطح پوست افراد صاف تر می شود. نکته: بهتر است بدانید که این تکنیک درمانی شامل ایجاد اقداماتی همچون برش و تزریق نمی باشد.

چه تفاوتی میان پروسه پلاسما جت و تکنیک های جراحی وجود دارد ؟

هزینه : بهتر است بدانید که تمامی پروسه های جراحی که با استفاده از بیهوشی و بی حسی های موضعی انجام می شوند با هزینه بسیار بالایی همراه هستند ، در صورتی که این پروسه جوانسازی تنها با یک دستگاه و بدون نیاز به ماده بی حسی و بیهوشی انجام خواهد شد ، که هزینه بسیار کمتری دارد.

دوره نقاهت : همه ما می دانیم که پس از انجام فرایند جراحی باید مدتی را در بیمارستان سپری کنیم یا در بهترین حالت دوره نقاهت یک الی دو روزه را در خانه سپری کنیم ، تا اثرات دارو های بیهوشی از بین برود و عوارض جانبی تا حدودی بهبود پیدا کند. اما پروسه جوانسازی با پلاسما جت بدون نیاز به دوره نقاهت بوده و افراد با گذشت چند ساعت می توانند فعالیت های روزمره خود را مجدد آغاز کنند.

عملکرد : در جراحی های زیبایی ، برش هایی بر روی پوست ایجاد خواهد شد ، که همین امر فرآیند بهبود را طولانی و دردناک خواهد کرد ، در صورتی که در روش پلاسما جت هیچ گونه برشی وجود نداشته و افراد درد بسیار زیادی را تحمل نخواهند کرد.

مدت زمان : این پروسه زیبایی و جوانسازی تنها در یک بازه زمانی ۱ الی ۲ ساعته به پایان خواهد رسید ، که افراد پس از اتمام کار می توانند فعالیت های خود را آغاز کنند ، بدون ان که عارضه ای پس از درمان مانع آن ها شود.

در نتیجه بهتر است بدانید که عوارض پلاسما جت به نسبت پروسه های جراحی بسیار کمتر است ، اما نتیجه حاصل از هر دو تکنیک دارای ماندگاری بالایی می باشد و همچنین هر دو یک هدف را برای درمان ضایعات پوستی دنبال می کنند.

پلاسماجت

روش کار با این دستگاه جوانسازی پوست به چه صورت می باشد؟

در واقع پلاسما جت یکی از موثرترین روش های جوانسازی است که طی آن نیاز به برداشتن پوست نیست.در این روش با استفاده از دستگاه، یونیزاسیون سلولی اتفاق می افتد و لایه سطحی پوست از حالت جامد به گاز تبدیل خواهد شد که این حالت منجر به جمع شدن لایه های عمقی و تحتانی پوست خواهد شد.لازم به ذکر است پس از اتمام درمان ، پوسته های ریزی به روی پلک ایجاد می شوند که پس از یک هفته برطرف شده و پلک به حالت طبیعی باز می گردد.

لیفت پلک با استفاده از این پروسه جوانسازی

لیفت پلک یکی از مهم ترین کاربرد های پلاسما جت محسوب می شود و اغلب افراد برای برطرف نمودن افتادگی های خفیف یا متوسط پلک خود از این روش استفاده می کنند.به کار گیری از این روش بدون عارضه بوده و نیاز به بیهوشی ندارد. همچنین پس از اتمام درمان زخم و اسکاری در پی نخواهد داشت.برای انجام لیفت پلک به مدت ۲۰ دقیقه کرمی موضعی به روی پلک زده می شود و سپس با استفاده از دو روش اسکن و نقطه به نقطه ، درمان انجام خواهد شد.طول درمان حدودا نیم ساعت است و یک الی سه جلسه درمانی ، با فاصله زمانی یک ماه و نیم جهت انجام آن نیاز است.

موارد منع استفاده از پلاسما جت

 1. خانم هایی که در دوران حاملگی هستند.
 2. اشخاصی که در موضع تحت درمان دارای اشیاء فلزی می باشند.
 3. افرادی که به بیماری های مزمنی همچون صرح و التهابات حاد ابتلا دارند.

پلاسماجت

اقدامات قبل از پلاسما جت

تحقیق در رابطه با این تکنیک جوانسازی: افراد قبل از اقدام برای انجام این روش جوانسازی پوست و هر روش و عمل زیبایی دیگر باید در رابطه با مواردی همچون مزایا، معایب، عوارض و هزینه های آن اطلاعات لازم را کسب نمایند تنها در این صورت است که می توانند تصمیم درستی برای انجام روش مورد نظرشان اتخاذ کنند.

انتخاب یک پزشک خوب: برای اینکه انجام این روش بهترین نتیجه را برای شما به دنبال داشته باشد لازم است تا با انجام تحقیقات دقیق یک پزشک پوست خوب در تهران دکتر ارشیا عبداللهر فرد در این زمینه را انتخاب کنید.

مشاوره با پزشک: مشکل خود و تمام انتظاراتی که از انجام پلاسما جت دارید را با پزشک خود مطرح نمایید.

ایشان با شنیدن توقعات تان به شما خواهند گفت که آیا انجام این روش برای شما مناسب است یا خیر.

 • از مصرف هر نوع داروی رقیق کننده خون مثل آسپرین اجتناب نمایید.
 • ممکن است پزشک آزمایشاتی را برای تان تجویز کرده و سوالاتی را درباره وضعیت سلامت تان بپرسد که باید آن ها را انجام داده و به پرسش ها پزشک پاسخ دقیق بدهید.

مراقبت های بعد از پلاسـما جت

برای دستیابی به بهترین نتایج جوانسازی از پلاسما جت همچون سایر روش های جراحی و جوانسازی دیگر لازم است تا افراد بعد از آن یکسری نکات مراقبتی را رعایت نمایند.بعد از اتمام این روش دکتر ارشیا عبداللهی فرد تمام دستورالعمل هایی که افراد باید رعایت نمایند را خدمت تان توضیح خواهد داد. با اینکه این نکات مراقبتی چندان دشوار و سخت نیستند ولی پشت گوش نیانداختن و رعایت دقیق آن ها بر مطلوب بودن نتیجه به دست آمده تاثیر بسیار چشمگیری خواهد داشت.اطلاع از این مراقبت ها و رعایت آن ها همچنین از بروز عوارض جدی در شما جلوگیری کرده و موجب سرعت بخشیدن به روند بهبودی تان می شود.

پلاسما جت بینی چیست و چه کاربری دارد؟

 روشی غیر تهاجمی جهت اصلاح فرم بینی می باشد و برای آن دسته از زیبا جویان که قصد کوچک کردن ساختار بینی و لیفت بینی با نوع گوشتی خود را دارند بسیار مناسب می باشد. در واقع طی این تکنیک و با سوزاندن نقاط بسیار کوکی از بینی پوست بینی زیبا جو جمع می شود. لازم به ذکر بوده که این روش برای افراد با بینی های استخوانی مناسب نمی باشد. اگر زیبا جو سن بلوغ را گذرانده باشد ، به طور تقریبی نتیجه حاصل از آن دائمی خواهد بود. اما افراد در سنین رشد نیازمند انجام مجدد این پروسه می باشند.

آیا درمان به این روش دارای محدودیت سنی می باشد؟

به طور کلی پلاسما جت محدودیت سنی برای تمامی افراد ندارد ، اما با وجود تغییرات هورمونی و عدم تعادل آن ها ، در افراد زیر ۱۸ الی ۲۰ سال سبب از بین رفتن تاثیرات آن شده و از سوی پزشک خوب در تهران توصیه نمی شود.

پلاسماجت

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از انجام این تکنیک

از جمله مهم ترین نکاتی که افراد باید بعد از پلاسما جت رعایت نمایند عبارتند از:

 • داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را سر وقت مصرف کنید.
 • تا یک هفته بعد از انجام این فرآیند سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید.
 • طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک به هیچ عنوان اقدام به برنزه کردن پوست خود با هیچ یک از روش ها آفتاب گرفتن، استفاده از اسپری، سولاریوم و غیره نکنید.
 • احساس سوزش و بروز کمی تورم از عوارض شایع بعد از پلاسما جت می باشد ، که استفاده از کمپرس سرد تاثیر زیادی در کاهش تورم ناشی از این روش جوانسازی دارد و غیره.
 • به مدت طولانی مدت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید زیرا اشعه فرابنفش موجود در آن برای پوست زیان بار خواهد بود.
 • بعد از اینکه این تکنیک را انجام می دهید باید توسط بهترین متخصص پوست در تهران دکتر ارشیا عبداللهی فرد چک شوید حتما اینکار را در موعد های مقرر انجام شوید.
 • هنگام خروج از منزل حتماً از کرم ها ضد آفتاب متناسب با پوست خود استفاده نمایید. این کرم ها اشعه های مضر آفتاب را خنثی نموده و بدین ترتیب از پوست محافظت می نماید.
 • بعد از انجام این تکنیک  از روش هایی همچون لایه بردارهای شیمیایی، لیزر درمانی، تزریق فیلر ها و بوتاکس بهره نگیرید زیرا می توانند روند درمان را با اختلال مواجه نموده و منجر به وارد کردن آسیب به ناحیه تحت درمان با پلاسما جت شوند.
 • بهتر است حداقل تا چند روز بعد از انجام این روش جوانسازی اقدام به استفاده از لوازم آرایشی در موضع تحت درمان نکنید زیرا امکان دارد ترکیبات به کار رفته در لوازم آرایش موجب بروز عوارض جانبی همچون عفونت در شما شده و نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.
 • امکان تحت تاثیر قرار گرفتن نتایج ناشی ازاین روش با حرارت زیاد وجود دارد. از همین رو توصیه می شود طی روزهای ابتدایی بعد از انجام این روش جوانسازی پوست ، ناحیه تحت درمان را با آب خیلی داغ شستشو ندهید، در معرض حرارت زیاد قرار نگرفته و از رفتن به استخر و استفاده از سونا به مدت حداقل ۱۴ روز بعد از درمان با این دستگاه خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از این تکنیک نباید داروهایی مانند اسپرین که باعث رقیق شدن خون می شوند مصرف کنید.
 • بعد از این پروسه زخم هایی در صورتتان به وجود می اید که نباید به انها دست بزنید و یا ماساژ دهید.هیچ گونه فشاری نباید در این محل ها ایجاد شود.

آیا این پروسه جوانسازی همراه با عوارض جانبی می باشد؟

عوارض جانبی همراه با درمان به روش پلاسما جت ، بسیار جزئی بوده که به مرور زمان بهبود می یابد.برای مثال تورم و قرمزی نواحی تحت درمان با گذشت بازه زمانی ۲ الی ۳ روزه بهتر خواهد شد. روند بهبودی در این تکنیک جوانسازی با پوسته پوسته شدن ، در یک هفته ابتدایی آغاز می شود. این تکنیک باعث می شود تا قرمزی و تورم بر جای مانده در زمان بهبود پوست برای مدت زمان بیشتری ماندگار باشد. بهتر است بدانید که بروز چنین حالت هایی در پلک ها و نواحی نزدیک به چشم رخ خواهد داد. به طور کلی حدود ۷ الی ده روز زمان لازم است تا زیبا جو به طور کامل بهبود یابد.

کاندیدای نامناسب برای پلاسما جت

این روش جوانسازی برخلاف مزایای بسیاری که دارد برای تمامی افراد مناسب به شمار نمی رود و برای افرادی که در زیر به انها اشاره می شود به کار نمی رود.

 • داشتن پروتز هایی از جنس فلزات.
 • افرادی که در دوره بارداری به سر می برند.
 • اشخاص که مبتلا به بیماری صرع هستند.
 • اشخاصی که میزان زیادی افتادگی پوست دارند.
 • مبتلا بودن به هرگونه ای از سرطان یا بیماری های التهابی حاد.

عوارض ناشی از این پروسه جوانسازی چیست؟

روش پلاسما جت کاملا بی خطر و کم تهاجم بوده و تنها ممکن است سبب بروز عوارضی جزئی شود. ممکن است لکه های قوه ای رنگ بر روی پوست افراد دیده شود و یا التهاب و قرمزی در پوست افزایش یابد ، که با گذشت یک هفته تمامی این علائم بهبود خواهند یافت.

تفاوت میان پلکسر و پلاسما جت چیست؟

هر دو این پروسه های جوانسازی و درمانی ، برای پوست مناسب هستند و شیوه درمان در هر یک از آن ها با دیگری تفاوتی ندارد و نیازی به ایجاد برش و برداشت پوست نمی باشد. هر دو یک دوره نقاهت کوتاه مدت دارند که بلافاصله پس از اتمام درمان می توانند نتیجه به دست آمده را مشاهده۹ کنند. تنها تفاوت موجود در این دو پروسه جوانسازی شکل ظاهری دستگاه آن ها می باشد.

نتیجه این پروسه چه زمانی مشخص می شود؟

بلافاصله بعد از اتمام پروسه درمانی و زیبایی پلاسما جت ، نتیجه قابل مشاهده خواهد بود. اما بهترین و دقیق ترین آن پس از ۴ هفته نمایان خواهد شد. در برخی مواقع نیز برای بهتر شدن نتیجه لام است تا حدود ۸ هفته پس از درمان اولیه بار دیگر افراد تحت درمان قرار گیرند.

چند جلسه درمانی برای کاندیدای پلاسما جت مورد نیاز است؟

معمولا لیفت پلک و جوانسازی پوست را در دو جلسه انجام می دهند و نتایج نهایی و خوب را از این جلسات به دست می آورند گاهی اوقات تنها یک جلسه درمانی برای موثر و کافی است و پاسخی مثبت دریافت خواهند کرد.اثرات و ماندگاری این روش در افراد معمولا تا ۵ سال می باشد، البته این موضوع با میزان چین و چروکها در افراد بستگی دارد.

میزان هزینه بکارگیری این روش درمانی چقدر است؟

بهتر است بدانید هزینه این روش درمانی به نسبت جراحی ها به علت عدم نیاز به ماده بیهوشی بسیار کمتر و مقرون به صرفه نیز می باشد. هزینه درمان با تکنیک پلاسما جت به سن زیبا جو ، محل درمان و میزان آسیب های موجود ، تعداد جلسات مورد نیاز و مهارت بهترین پزشک در تهران بستگی داشته که ممکن است افزایش و یا کاهش یابد.

سوالات متداول

 • زمان لازم جهت تحت درمان قرار گرفتن پلاسما جت چقدر است؟

زمان مورد نیاز در هر فردی به میزان مشکلات موجود ، صلاح پزشک و عوامل مختلف دیگری نیز بستگی دارد. اما معمولا در هر فردی با وجود خطوط با عمق کم حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان خواهد برد.

 • زیبا جو هر چند وقت یک بار برای درمان باید به پزشک مراجعه کند؟

مراجعه به بهترین متخص پوست دکتر عبداللهی فرد در تهران ، بعد از هر بار درمان توسط پلاسما جت به زیبا جو اطلاع داده خواهد شد ، که این روتین مراجعه هر یک ماه الی ۴۵ روز یک بار می باشد.

 • درد ناشی از این پروسه چقدر می باشد؟

پزشک قبل از آغاز درمان پلاسما جت محل مورد نظر را با استفاده از بی حسی های موضعی بی حس می کند. بنابراین به هنگام درمان بیمار تنها دردی بسیار جزئی را احساس خواهد کرد.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
هادی
هادی
6 ماه ها گذشته

جناب دکتر عبداللهی فرد من برنزه کردم ، می تونم پلاسما جت انجام بدم؟ مشکلی نداره؟