کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت چیست؟

زاویه دار کردن فک که در اصطلاح از آن با نام کانتورینگ صورت یاد می شود با روش های گوناگونی همچون جراحی و تزریق فیلر قابل انجام بوده و هدف از انجام آن متعادل کردن زوایای صورت و افزایش زیبایی افراد است. امروزه و به دلیل مزایای بیشمار این روش همچون مقرون به صرفه بودن و تاثیر زیاد آن در بیشتر شدن جذابیت چهره، سالانه هزاران نفر برای زاویه سازی صورت شان روانه کلینیک های زیبایی می شوند.

کانتورینگ صورت از چه راه هایی قابل انجام است؟

  • لاغر نمودن صورت
  • برجسته کردن گونه
  • کوچک کردن فک
  • برجسته کردن چانه

 

کانتورینگ صورت

 

درمان غیر جراحی برای کانتورینگ صورت

به دلیل تهاجمی بودن روش های جراحی و همچنین هزینه زیاد آن ها، افراد بیشتر تمایل به انجام روش های غیر جراحی که ایمن تر و مقرون به صرف تر هستند دارند. همچنین اسکار زخم و جراحی با این روش ها بر روی صورت باقی نخواهد ماند، فرد دردی نداشته و دوران نقاهت آن طولانی نخواهد بود.

از جمله روش های غیر جراحی کاربردی برای زاویه سازی و کانتورينگ صورت می توان به تزریق ژل، بوتاکس و چربی اشاره نمود.

تزریق ژل و چربی با حجیم کردن نواحی گونه و لب ها و تزریق بوتاکس به عضله ماستر و کوچک کردن آن منجر به باریک تر به نظر رسیدن فک می شوند.

برجسته کردن چانه با تزریق ژل

دکتر ارشیا عبداللهی فرد از این روش به منظور برجسته تر کردن و در صورت لزوم بلندتر کردن و تیز کردن چانه بهره می گیرند. درست است که چانه قسمت کوچکی از صورت را شامل می شود ولی دارای نقاط زیادی بوده و تاثیر زیادی در زیبایی و تناسب چهره دارد. پزشک برای مشخص کردن اینکه کدام نواحی نیازمند تزریق بوده و چه میزان ژل برای تزریق نیاز است، یک جلسه مشاوره قبل از تزریق ژل را برای بیماران تعیین نموده و در این جلسه نسبت میان اجزا را نیز به خوبی مورد بررسی قرار می دهد.

زاویه دار کردن فک با تزریق بوتاکس

پزشک برای زاویه دار کردن صورت به بهترین نحو ممکن، ابتدا آناتومی صورت بیمار را تحت بررسی قرار داده و بدین ترتیب ارتباط آن با برجستگی، شکل و اندازه فک را مشخص می کند.

سپس و در صورت بزرگ بودن عضلات فک از ماده بوتاکس برای کم کردن اندازه این عضلات بهره می گیرد. او اقدام به تزریق بوتاکس در عضلات نواحی مورد نظر کرده و با این کار خط فک ظریف تری را برای بیمار ایجاد می نماید.

بهترین روش برای کانتورینگ صورت چیست؟

همانطور که در فوق گفتیم پزشکان از روش هایی همچون تزریق چربی ، نخ گذاری، تزریق ژل یا ترکیبی از این روش ها برای زاویه سازی فک استفاده می کنند.

هر کدام از روش های اشاره شده از نظر هزینه، سختی یا آسان تر بودن کار و همچنین هزینه خصوصیات مربوط به خود را دارند. به طور مثال برای تزریق چربی :

  • چربی از بدن خود فرد استخراج می شود.
  • موضع مورد نظر حدود 1 هفته با تورم همراه است.
  • احتمالاً بعد از گذشت حدود 3 تا 6 ماه نیاز به تکرار دارد.

انجام روش تزریق ژل نسبتاً آسان تر از روش های دیگر بوده اما در صورت استفاده از ژل های مجاز و مرغوب هزینه های بالاتری نسبت به روش تزریق چربی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

نخ نیز بیشتر از نظر سفت کردن و لیفت پوست ارزش داشته و عملکرد آن در حجم دهی به خوبی چربی یا ژل نمی باشد.

بنا به تمامی دلایلی که در فوق به آن ها اشاره کردیم دکتر ارشیا عبداللهی فرد ، تزریق چربی را برای کانتورینگ صورت و به خصوص برای افرادی که به دنبال نتایج طبیعی تر هستند مناسب تر می دانند؛ با وجود اینکه سختی این روش بیشتر از سایر روش ها بوده و زحمت انجام آن برای ایشان بیشتر است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر