آخرین مقالات

اشتراک گذاری

جوانسازی

جوانسازی پروسه ای می باشد که طی آن با کمک گرفتن از تکنیک هایی پوستی که سلامتی ، جوانی و شادابی خود را از دست داده مجددا ان را باز یابد. قابلیت ارتجاعی پوست انسان از اواسط دوره بیست سالگی به بعد تنزل یافته، فیبروپلاست های موجود در آن کمیاب و به تدریج غیرفعال خواهند شد که همین امر موجب شل شدن و افتادگی پوست و بروز تغییرات دیگری در آن شده و در نهایت از طراوت و شادابی صورت انسان می کاهد.برای اینکه اقداماتی را در خصوص جوانسازی انجام دهید می توانید به  دکتر عبداللهی فرد بهترین پزشک جوانسازی پوست مراجعه نمایید.

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

لازم به ذکر است که افزایش سن و کاهش تولید الاستین و کلاژن توسط پوست، تنها دلیل بروز چین و چروک و تغییرات این چنینی در افراد نبوده و علائم پیری در برخی از جوان ها به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازم و بنا به دلایل زیر بروز می کند:

 • ژنتیک و وراثت
 • تنش های جسمی و روحی
 • تغذیه
 • نوع پوست
 • عوامل محیطی همچون آلودگی هوا
 • سبک زندگی
 • قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش
 • ورزش نکردن و غیره.
 • تاثیر پوست بر زیبایی و شادابی چهره بر کسی پوشیده نیست، به همین دلیل شل شدن و بروز چین و چروک در آن از طراوت صورت افراد کاسته و به این ترتیب بر روحیه آن ها تاثیر منفی گذاشته و از اعتماد به نفس آن ها خواهد کاست، به طوریکه برخی از افراد با نمایان شدن تدریجی علائم پیری دچار افسردگی شده و گوشه گیر می شوند.
 • امروزه روش های بسیار زیادی برای جوانسازی پوست و رفع مشکلات ذکر شده وجود دارد که بسیار ایمن و کارآمد بوده و در صورت انجام توسط پزشک متبحر نتایج درخشانی خواهند داشت، در ادامه به تعدادی از این روش ها که توسط بهترین دکتر زیبایی پوست ، دکتر ارشیا عبداللهی فرد انجام می شوند اشاره خواهیم کرد.

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

جوانسازی با تزریق ژل

ژل که به آن فیلر نیز گفته می شود ماده ای است که از سه ماده هیالورونیک اسید، کلاژن و مواد حاوی میکروسفرها تولیده شده و برای درمان آثار پیری به کار گرفته می شود، لازم به ذکر است که این روش جوانسازی تهاجمی نبوده و بسیار ایمن می باشد. تزریق ژل برای اهداف مختلفی بهره گرفته شده و کاربرد گسترده ای دارد که از میان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

 1. از بین بردن برخی از اسکارهای صورت
 2. برطرف نمودن خطوط موسوم به خطوط نگرانی پیشانی
 3. ایجاد زاویه فک
 4. رفع خط اخم و خط خنده
 5. از بین بردن اسکارهای ناشی از جوش یا آکنه
 6. حجیم و برجسته کردن لب ها و گونه ها
 7. از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
 8. رفع نواقص جزئی بینی: بینی بعضی از افراد به دلیل داشتن برخی مشکلات جزئی همچون فرورفتگی ظاهر خوبی نداشته و همین امر احساس ناخوشایندی در آن ها ایجاد می کند، در چنین مواردی با تزریق ژل در این نواحی می توان مشکلات موجود در بینی را برطرف کرد.

با مراجعه به بهترین پزشک جوانسازی پوست می توانید این پروسه درمانی و زیبایی را تجربه نمایید.

تزریق ژل به بینی روش مناسبی برای جایگزینی جراحی بینی است که به دلیل ارزان و غیرتهاجمی بودن امروزه بسیار مورد استفبال واقع شده است.

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

تزریق بوتاکس

 • ترکیب سازنده ماده بوتاکس ، سم بوتولینوم نام دارد که در صورت استفاده در دوزهای بالا کشنده بوده ولی در صورت استفاده در دزهای کنترل شده نه تنها خطرناک نبوده بلکه کاربردهای بسیاری در زمینه های درمانی و زیبایی خواهد داشت.
 • این ماده در صورت تزریق در زیر پوست، موجب فلج شدن عضله های موجود در ناحیه مورد نظر شده و به این ترتیب چین و چروک و خطوط موجود در پوست را برطرف کرده و جوانسازی پوست را برای افراد به ارمغان می آورد.

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

 • از جمله کاربردهای تزریق بوتاکس عبارتنداز:
 1. کنترل و توقف روند تعریق در نواحی مختلف بدن از جمله زیربغل
 2. درمان میگرن و سر دردهای شدید
 3. درمان درد کمر
 4. بالا بردن ابروها
 5. بهبود وضعیت حالت لب ها با بالا بردن گوشه آن ها
 6. از بین بردن خطوط پرکلاغی موجود در اطراف چشم ها
 7. برطرف کردن خطوط پیشانی
 8. رفع خطوط اخم و خنده جهت جوانسازی

 

جوانسازی-عبداللهی فرد

 

جوانسازی با پلاسماجت

یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در زمینه جوانسازی پوست می باشد که برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.در این روش توسط یک ابزار مخصوص، نقاط بسیار کوچکی که در کنار هم قرار دارند بر روی پوست ایجاد شده و موجب سوزانده شدن سطحی ترین لایه پوست می شوند. مکانیزم پلاسماجت به صورتی است که موجب تبخیر قسمت هایی از لایه های عمیق پوست شده و به این ترتیب پوست جمع تر خواهد شد.حدود یک هفته پس از انجام این روش جوانسازی ، پوست شروع به ترمیم کرده، روزنه های موجود در آن و همچنین عمق خطوط کمتر شده و به موجب این تغییرات پوست ناحیه مورد نظر لیفت خواهد شد.

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

 • کاربرد پلاسماجت:
 1. رفع لک ها و منافذ پوستی
 2. لیفت صورت
 3. از بین بردن چروک های ریز
 4. افتادگی پوست پلک
 5. لیفت غبغب
 6. لیفت و کوچک کردن بینی : در ابتدا باید گفت که این روش برای بینی های گوشتی کاربرد داشته و تاثیری بر بینی های استخوانی و برطرف کردن مشکلاتی همچون قوز بینی نخواهد داشت. در روش پلاسماجت بینی ، پوست بینی به شکل نقطه نقطه سوزانده شده و پس از بازسازی کمی لیفت شده و در نتیجه کوچک تر خواهد شد. نتایج به دست آمده از پلاسماجت بینی ، در صورتی که در کنار این روش از تزریق فیلر یا هیدروکسی آپاتیت و تزریق هیالاز استفاده شود، رضایت بخش تر خواهد بود. بهترین دکتر زیبایی پوست از پلاسما جت در جهت اصلاح ایرادات و رفع مشکلات جوانسازی بهره می جوید.

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

جوانسازی با مزوتراپی

در این تکنیک، از هورمون ها، عصاره گیاهان و ویتامین ها برای بازسازی پوست و سفت کردن آن بهره گرفته شده و این مواد به کمک سوزن های بسیار ریز به لایه میانی پوست تزریق می شود. مزوتراپی با تحریک نمودن متابولیسم پوست، موجب جوانسازی پوست از طریق تولید الاستین و کلاژن می گردد و دارای دو نوع است:

 1. مزوتراپی پوست
 2. مزوتراپی مو

کاربردهای مزوتراپی عبارتنداز:

 • سفت نمودن پوست
 • پیشگیری از چین و چروک
 • محو نمودن خطوط پوست صورت
 • برطرف کردن سلولیت
 • درمان لکه های تیره پوستی
 • روشن نمودن رنگ پوست
 • درمان آلوپسی و ریزش مو
 • تقویت مو

 

جوانسازی-دکتر عبداللهی فرد

 

جوانسازی با هایفوتراپی

 • بهترین روش برای لیفت صورت ، هایفوتراپی یا اچ آی اف یو می باشد و به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد جایگزین تکنیک های جراحی جهت جوانسازی شده است.
 • در این روش دستگاه مخصوصی توسط بهترین دکتر پوست تهران با پوست تماس یافته و از این طریق امواج اولتراسوند مستقیماً به لایه ای که تاثیر زیادی در عمل لیفتینگ دارد وارد می گردد و به این ترتیب موجب کم شدن مساحت این لایه می شود.
 •  موارد استفاده از هایفوتراپی چیست؟
 1. رفع سیاهی و تیرگی اطراف چشم ها
 2. درمان افتادگی پلک
 3. لیفت چانه و گونه
 4. از بین بردن خط خنده، خط اخم و چین و چروک های صورت
 5. رفع غبغب
 6. زاویه دار کردن فک
 7. لاغری موضعی شکم و پهلوها

 

 

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال تکنیک فوق العاده جوانسازی پوست است که عملکرد آن شبیه به هایفوتراپی بوده و با بالا بردن دمای پوست ، تولید کلاژن در پوست را تحریک می کند. در این فرایند از سوزن نازک برای انتقال انرژی امواج رادیویی (RF) به بافت های زیرین استفاده می شود.

 • موارد استفاده از آر اف فرکشنال :
 1. رفع چین و چروک ها، جای جوش، آکنه، دانه های آبله مرغان و آثار زخم
 2. کمک به ترمیم بافت پوست آسیب دیده
 3. قابل اجرا بودن فرایند با حداقل سطح درد و عوارض جانبی و نیز کوتاه بودن دوره بهبودی از مزایای این روند درمان محسوب می شود.

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی تکنیک غیرتهاجمی که در اجرای آن از دستگاه مخصوصی برای تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست استفاده می شود.

 • موارد استفاده از کربوکسی تراپی:
 1. رفع گودی زیر چشم
 2. از بین بردن چین و چروک ها و ترک های پوستی
 3. از بین بردن چین و چروک
 4. درمان سلولیت
 5. بدون عارضه و ایمن بودن این فرایند و امکان استفاده از آن در تمام بخش های بدن و نیز کوتاه بودن زمان درمان ( در حدود 2-30 دقیقه ) از مزایای این فرایند زیبایی است.

میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست

در تکنیک میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست از سوزن های بسیار ریز استفاده می شود. این سوزن ها در پوست زخم های ریزی را ایجاد می کند که موجب تحریک تولید کلاژن شده و درنهایت باعث قوی تر و سالم تر شدن پوست می شود.

 • موارد کاربرد میکرونیدلینگ
 1. ترمیم مشکلاتی نظیر جای جوش و آکنه
 2. درمان ریزش مو
 3. از بین بردن ترک های پوستی، آفتاب سوختگی، چین و چروک ها، زخم ها و لکه های پوستی
 4. این فرایند درمان ممکن است با اندکی درد مختصر یا قرمزی پوست همراه باشد که البته درطول مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا خواهد کرد.

بهترین روش جوانسازی پوست چیست؟

هر روش جوانسازی پوست دارای کاربردها و مزایای خود می باشد ولی در روند تعیین بهترین روش ، شرایط فیزیکی و مشکل پوست بیمار و نیز نیازهای او ، نقش تعیین کننده ای را ایفا می کنند. از اینرو مشاوره با جوانسازی پوست خوب در تهران یک راه کار ایمن و قابل اعتماد برای انتخاب بهترین روش جوانسازی پوست است.

دکتر عبداللهی فرد

عضو انجمن لیزر پزشکی ایران

 

نظرات

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات